Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Bądź S.M.A.R.T. z CityDiet

05.01.2022 13:34:31

Podziel się

Schudnę. Zacznę biegać. Zmienię dietę. Zadbam o swoje ciało. Ograniczę słodycze… To tylko kilka z najbardziej popularnych haseł, które każdego roku otwierają długą listę noworocznych postanowień. Spisanie ich na kartce, zamknięcie w kopercie, schowanie w szufladzie i czekanie, aż coś się zmieni, to stanowczo za mało. Postanowienia trzeba wcielić w życie. Ale gdy już zaczniemy, to pojawia się kolejny problem. Co zrobić, by wytrwać?

TEKST: Karolina Michalak
ZDJĘCIA: archiwum własne

Po pierwsze, ustal sam ze sobą, czy postanawiasz, bo zbliża się koniec roku i coś trzeba postanowić, czy postanawiasz, ponieważ faktycznie odczuwasz taką potrzebę. Jeśli zdobędziesz się na uczciwość i przyznasz przed sobą, że potrzebujesz zmiany, a Nowy Rok to motywator, by w końcu podjąć decyzję, to podejdź do niej, jak do kolejnego biznesowego projektu. Sformułuj małe, ale konkretne cele, wykorzystując do tego model SMART.

S – specific, czyli konkretny i jasno sprecyzowany.
M – measurable – mierzalny, wyrażony liczbami i datami.
A – achievable – taki, który będziesz w stanie osiągnąć.
R – relevant – ważny dla Ciebie, nie dla innych.
T – time-bound znaczy określony w czasie.

Przyjmijmy, że chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe. W takim wypadku najlepszym sposobem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego – wsparcia na drodze do ulepszonego noworocznego ja. Podpowiedzią może być CityDiet, który będzie Twoim SMART.
Najlepsi kucharze, mistrzowie cukiernictwa i eksperci ds. dietetyki pomogą Ci zatroszczyć się
o zdrowie i kondycję fizyczną. Dzięki nim będziesz mógł lepiej zarządzać swoim czasem, wpłyniesz na poprawę sylwetki oraz wagę ciała.
Najlepiej, jeśli sformułujesz swoje potrzeby i cele, korzystając z możliwości konsultacji z dietetykiem. Rozmowa ze specjalistą do spraw żywienia, to standardowa usługa w ofercie CityDiet. Każdy
z klientów może nieodpłatnie skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy pomogą w konkretyzowaniu celów, wybraniu odpowiedniej diety z bogatej oferty CityDiet, pomogą w określeniu długości stosowania, liczby posiłków i doboru kaloryczności, dzięki czemu łatwiej osiągniesz zamierzone cele. Konsultacja z dietetykiem to także możliwość sformułowania indywidualnego programu żywieniowego.

No dobrze, ale jak to przełożyć na model SMART?

S – specyficzność celu oznacza, że musimy jasno określić, co chcemy w przyszłości osiągnąć. Wyobraź sobie, że po kilku tygodniach stosowania diety pudełkowej, zmienią się twoje nawyki żywieniowe. Będziesz jadł regularnie, z czym do tej pory miałeś problem ze względu na prowadzony tryb życia. Będziesz miał więcej czasu na realizowanie swojego hobby, ponieważ nie będziesz musiał spędzać czasu na gotowaniu czy w kolejkach przy kasach w markecie. Będziesz lepiej zorganizowany i łatwiej zapanujesz nad dziennym harmonogramem.

M – podczas wywiadu opowiedz dietetykowi o wszystkich swoich problemach zdrowotnych i potrzebach. Po dogłębnej analizie nasz ekspert ustali, między innymi, wartość kaloryczną zalecanej diety, liczbę dziennych posiłków, a także minimalny czas jej stosowania. Dzięki temu łatwo będziesz mógł monitorować i mierzyć postępy w dochodzeniu do celu.

A – wiedząc, jak często będziesz jadł i ile kalorii będą miały Twoje posiłki, dietetyk określi prawdopodobny czas, w którym stopniowo osiągniesz zamierzone rezultaty, np. po tygodniu zrzucisz 1 kg zbędnej tkanki tłuszczowej albo Twój indeks glikemiczny obniży się o 2 punkty.

R – wyznaczony cel powinien stanowić dla Ciebie wartość i być w konsekwencji istotną zmianą. Taką, która wynika z twoich potrzeb i na którą czekasz.

T – przy formułowaniu celu nie może zabraknąć ostatecznego terminu jego osiągnięcia. Konkretny cel i data zwiększają mobilizację i prawdopodobieństwo wytrwania. Pamiętaj jednak, że nawyki kształtują się przynajmniej 66 dni. Tyle czasu potrzeba, by coś nowego weszło nam w krew. Ponadto, zbyt krótki termin realizacji celów może demotywować, a nawet jeśli nie, to efekt może okazać się nietrwały. Wiedzą o tym nasi specjaliści, dlatego ich propozycje są rozłożone w czasie. Nie myśl zatem, że chcą ciebie naciągnąć, ponieważ oni chcą dla ciebie jak najlepiej.

Pamiętaj! Postanowienia noworoczne mają sens tylko wtedy, gdy możesz i potrafisz je zrealizować.
W przeciwnym wypadku mogą zniechęcić Cię do dalszej pracy nad sobą.
Chętnie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Jeśli chcesz porozmawiać z dietetykiem, to śmiało skontaktuj się z naszym centrum dowodzenia.


Logo CityDiet
tel. + 48 880 419 000
tel. + 48 691 028 897

tel. + 48 603 410 151
e-mail: hello@citydiet.pl

www.citydietcatering.pl