Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

„Bamp” – trening zdrowego siedzenia

26.02.2020 12:00:00

Podziel się

Sprężynujące siedzisko Bamp, zaprojektowane przez Kamilę Wolską, a produkowane przez Swarzędz Home to odpowiedź na trend zdrowego stylu życia. To także efekt poszukiwania rozwiązań łączących design z funkcjonalnością i pozytywnym wpływem na samopoczucie użytkowników.

TEKST i ZDJĘCIA: Swarzędz Home

Bamp to nie jest zwyczajny mebel. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Po pierwsze jest niezwykle stylowy. Naturalne materiały, prosta, chociaż nietypowa konstrukcja, niewielkie rozmiary sprawią, że będzie harmonizował z każdym wnętrzem. Po drugie – jest wielofunkcyjny i praktyczny. Może służyć jako siedzisko biurowe, mebel do strefy relaksu, salonu, sypialni albo pokoju młodzieżowego, podręczny stolik kawowy czy szafka nocna, a nawet… jako zabawka. Po trzecie – nie sposób nie wspomnieć o jego walorach zdrowotnych. Bamp to idealne rozwiązanie dla ludzi prowadzących siedzący tryb życia, pracujących przy komputerach i narzekających na bóle pleców. Będzie doskonałym zamiennikiem dla popularnych piłek do ćwiczeń, alternatywą dla tradycyjnych foteli biurowych, antidotum na zmęczenie spowodowane nieprawidłową postawą podczas długotrwałego siedzenia. Ten z pozoru prosty mebel, zmusza użytkownika do aktywnego siedzenia i balansowania całym ciałem.

Dzięki unikalnej konstrukcji, jego siedzisko jest sprężyste. Siedząc na nim, możemy wprawiać w ruch mięśnie posturalne, odciążając tym samym kręgosłup, trenować zachowanie równowagi, wykonywać ćwiczenia rotacyjne i zgięciowe kręgosłupa. Jest zalecany kobietom ciężarnym do codziennych ćwiczeń, a także osobom, które muszą spędzać wiele godzin w pozycji siedzącej.

Bamp został przebadany pod kątem fizjoterapeutycznym i opatentowany przez markę Swarzędz Home. To nowy pomysł na zdrowy tryb życia. Włączmy więc Bampa do codzienności, obok zdrowej diety, sportu, odpowiedniej ilości snu i pozytywnego myślenia. Katy Bowman, ekspertka od biomechaniki, w swojej książce pt. „Homo Immobilis. Trenuj pracując”. udowadnia, że „… siedzenie – podobnie jak palenie – jest statystycznie powiązane z wieloma problemami zdrowotnymi, (…) a my już niedługo zmądrzejemy i rzucimy siedzenie tak, jak jeszcze niedawno masowo rzucaliśmy palenie.” i zachęca by siedzieć aktywnie, zmieniać często pozycję ciała i wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Bamp został rekomendowany w polskim wydaniu tej książki jako jeden ze sprzętów ułatwiających taki styl życia.

Bamp to nie tylko designerski mebel, który ma dobry wpływ na nasze zdrowie. To również stylowa zabawka – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sprawdza się w sytuacjach towarzyskich – kiedy  dodatkowe siedzisko w niewielkim wnętrzu jest na wagę złota. A także w życiu rodzinnym, bo każdy może na nim przysiąść na chwilę, pobujać się i… pozostać na dłużej. Sklejkowa konstrukcja sprawia, że mebel jest stabilny, dzięki czemu może służyć również jako podręczny stolik. Otwory pomiędzy sklejkami można wykorzystać jako miejsce do przechowywania gazet czy książek. Do wyboru mamy też różne wysokości, kształty i wykończenia mebla.

W Poznaniu Bampy najlepiej przetestować osobiście odwiedzając klimatyczny showroom Swarzędz Home. Wszystkim, którzy w lutym i w marcu 2020 zdecydują się na zakup tych siedzisk firma proponuje upominek – egzemplarz książki „Homo Immobilis. Trenuj pracując”.

 

Swarzędz Home 
ul. Wszystkich Świętych 4a,
61-843 Poznań
tel +48 510 182 858,
e-mail: biuro@swarzedzhome.pl
www.swarzedzhome.pl