Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Bezpieczna przystań nad pięknym Bałtykiem

10.08.2020 13:55:45

Podziel się

Mamy wakacje – najbardziej wyczekiwany, najszczęśliwszy, nasycony emocjami okres w ciągu roku. Każdy z nas – po przymusowym lockdownie – marzy o wyjeździe, zmianie otoczenia i beztroskim (ale także bezpiecznym) wypoczynku. Jak zatem mądrze połączyć konieczność zachowania sanitarnego reżimu w pandemicznej rzeczywistości z nieodpartą potrzebą wyjazdu na wakacje? Odpowiedzią jest własny apartament nad morzem.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska

ZDJĘCIA: Nickel Development

Kilkanaście tysięcy lat temu wycofujący się na północ lodowiec, zostawił nam wielkie polodowcowe jezioro, które – po zyskaniu połączenia z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie – stało się Morzem Bałtyckim. Właśnie zlodowaceniu zawdzięczamy dzisiejsze piękne plaże. Miejscami to gliniaste ostańce – morenowe klify – a gdzie indziej rozległe równiny zasypane piaskiem i kamieniami. Polskie plaże ciągną się niemal nieprzerwanie przez 500 km, a ich szerokość waha się od kilku do 100 metrów – łącznie zajmują około 20 km². Wbrew pozorom są bardzo różnorodne – w Międzyzdrojach piach jest gruby, lepki i obfitujący w drobne kamyki, w Łebie piasek na plaży jest najwyższej jakości o kolorze złotawym, drobniutki i dokładnie przewiewny, natomiast w interesującym nas Kołobrzegu – drobny, o doskonałej jakości.

Kołobrzeg – niezmiennie najwyżej w rankingach

Miasto nad Parsętą to najpiękniejsze i największe polskie uzdrowisko, przyciągające mikroklimatem, soczystą zielenią, solankami i borowiną. Kuracyjne tradycje miasta sięgają XIX wieku, jednak jego główne naturalne bogactwo – kołobrzeska solanka – znane było dużo wcześniej. Już w VII wieku pozyskiwano sól ze źródeł solanki bijących w okolicy dzisiejszej Wyspy Solnej. Tutaj także zaczynał się w średniowieczu słynny Szlak Solny, któremu miasto zawdzięczało bogactwo.

Obecnie w mieście znajdują się 24 zakłady uzdrowiskowe, dlatego Kołobrzeg bywa nazywany „polską stolicą SPA”. Czym jeszcze miasto przyciąga turystów? Niewątpliwie plażą, która została wyróżniona Błękitną Flagą. Umiarkowani entuzjaści wody i piasku mogą przespacerować się urokliwą starówką, pójść na molo, czy wybrać się na znaną latarnię morską, z której roztaczają się widoki na port oraz miasto. Mogą wypożyczyć też rower i wyruszyć na przejażdżkę jedną z licznych ścieżek rowerowych, aby zwiedzić Ekopark Wschodni – ekologiczny użytek, chroniący unikatowe siedliska roślin i zwierząt ekosystemu słonawych torfowisk i dalej dotrzeć do urokliwej dzielnicy Podczele – obszaru o minimalnym stopniu urbanizacji.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Ogólnopolskie badania opinii (przeprowadzane w maju br.) pokazały, że aż co trzeci z dorosłych Polaków rozważa zakup apartamentu nad Bałtykiem lub w górach. 18% z nich byłoby w stanie wydać na ten cel ponad 300 tys. zł. Dodatkowo – 15% badanych jest skłonnych kupić taką nieruchomość wspólnie z dalszą rodziną, co może stanowić ciekawą propozycję w kontekście obniżenia kosztów zakupu.

Dotychczas apartamenty wypoczynkowe w polskich kurortach kojarzyły się głównie z inwestycją pod sezonowy wynajem krótkoterminowy. Wydarzenia ostatnich miesięcy udowodniły, że taką nieruchomość można wykorzystać na wiele sposobów.

Przede wszystkim, cała rodzina zyskuje dostęp do bezpiecznego lokum, gdzie za reżim sanitarny odpowiedzialna jest we własnym zakresie. Ewentualne wznowienie kwarantanny społecznej nie byłoby już takie ograniczające, kiedy zyska się kolejne miejsce, w którym można przebywać na stałe.

Jeżeli będziemy potrzebować izolacji (np. w sezonie jesiennym) zakładając, że praca i edukacja będą odbywały się zdalnie, nie znajdziemy lepszego miejsca, niż nadmorska nieruchomość. Zarówno spokój, jak i nadmorskie powietrze z pewnością wspomogą naszą produktywność i pozytywnie wpłyną na psychikę. Jeżeli nabędziemy taką nieruchomość z zamiarem wynajmowania jej turystom – także nie stracimy. Amatorzy morskiego powietrza skłaniają się ku temu, by wynajmować apartamenty zamiast korzystać z hoteli. Mieszkania z aneksem kuchennym są bardziej przyjazne z sanitarnego punktu widzenia, ponieważ posiłki spożywamy wyłącznie we własnym gronie.

Apartamenty Koło Brzegu

Na tym trendzie skorzystać mogą nadmorskie miejscowości – takie jak kołobrzeskie Podczele, w którym Apartamenty Koło Brzegu – atrakcyjną propozycję dla miłośników spokoju i życia w rytmie „slow” – oferuje Nickel Development, deweloper z Poznania. Spokojna okolica i szerokie plaże, a przy tym mniej zwarta zabudowa niż w centralnej części kurortu – to atuty lokalizacji w kontekście wypoczynku w okresie pandemii. Ta młoda, rozwijająca się dzielnica, zapewnia przyjezdnym spokój, bliski kontakt z naturą i szerokie nieprzeludnione plaże.

Inwestycja, która zostanie ukończona jeszcze w te wakacje, to dwa kameralne budynki, do których projektanci wprowadzili autentyczną, bałtycką nutę. Pomiędzy budynkami znajdzie się wysypane morskim piaskiem i otoczone morskimi trawami miejsce relaksu z tradycyjnymi dla Bałtyku koszami plażowymi. Apartamenty Koło Brzegu to obiekt całoroczny, z lobby, strefą chillout, z kominkiem, sauną, jacuzzi i łączką solarną, a także ze strefą FUN z konsolą i grami planszowymi.

Apartamenty Koło Brzegu to wygodne, jedno- i dwupokojowe mieszkania wykończone „pod klucz” z kompletnym wyposażeniem. Oprócz standardowych elementów: płytek, podłóg, drzwi i parapetów, inwestorzy w ramach wykończenia otrzymają także kompletną łazienkę z pralką, kuchnię ze sprzętem AGD, pokój lub pokoje z meblami ruchomymi. Apartamenty zostaną wykończone naturalnymi materiałami, inspirowanymi kolorami piasku, morza, traw rosnących na wydmach i drewna wyrzuconego na brzeg.

 

Apartamenty Koło Brzegu
Nickel Development
Biuro Sprzedaży:
ul. Piątkowska 110, 60–649 Poznań

www.kolobrzegu.com

sprzedaz@nickel.com.pl

Firma NICKEL Development zleciła badanie opinii na temat preferencji wypoczynkowych Polaków, a zostało ono zrealizowane w dniach 18–20 maja 2020 r. jako część badań omnibusowych Omniwatch48. Wzięło w nim udział 1044 respondentów z Polski w wieku powyżej 15 lat. Próba jest reprezentatywna pod względem wieku i miejsca zamieszkania co do województwa, miasta lub wsi. Operatem losowania do próby był panel konsumencki SWPanel utrzymywany przez agencję badawczą SW Research. Projekt pytań kwestionariuszowych i opracowanie danych z wyników powierzono kancelarii doradczej Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne.