Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

BLOW-UP STUDIO. Transmisje na żywo na najwyższym poziomie

08.12.2020 14:24:13

Podziel się

Kiedy w marcu cały świat się zatrzymał, szybko okazało się, że rynek ma nowe potrzeby. Transmisje na żywo w Internecie zyskały na popularności, a przy tym ich jakość wystrzeliła mocno w górę. Specjaliści z BLOW-UP STUDIO o broadcastingu wiedzą wszystko. Od ponad 10 lat tworzą filmowe historie i jak sami o sobie mówią – stacjonują w Poznaniu, ale działają tam, gdzie trzeba. To oni potrafią zadbać o najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Wiedzą, jak pracować z ludźmi i dla ludzi. Lata doświadczenia w przygotowaniu relacji „na żywo” zaowocowały dziesiątkami zleceń, które zaczęły do nich spływać już na początku pandemii. Ta tendencja utrzymuje się do dzisiaj. Irek Bednorz, właściciel BLOW-UP STUDIO, najbardziej cieszy się z tego, że klienci docenili jakość i najwyższy poziom świadczonych usług przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Fundamentem działań Jego zespołu jest współpraca z klientem – stawiają na jasną i przejrzystą komunikację. Chcą, by klient od pierwszego spotkania czuł, że powierza swój projekt najlepszym specjalistom, zaangażowanym na każdym etapie prac.

 

 

ROZMAWIA: Klaudyna Bogurska-Matys  ZDJĘCIA: M. Zakrzewski 

Lockdown spowodował, że zaczęliście otrzymywać jeszcze więcej zleceń na livestream. Jak Wasze wieloletnie doświadczenie przydało się w tych trudnych czasach?

IREK BEDNORZ, właściciel BLOW-UP STUDIO: W BLOW-UP STUDIO wykonujemy wszystkie formy filmowe. Choć stawiamy na reklamy i większe produkcje mamy ogromne doświadczenie w streamach. Na początku pandemii okazało się, że prawie wszyscy potrzebują relacji na żywo w Internecie. Nie mówimy tu tylko o realizacjach wielokamerowych ale przede wszystkim o takich najprostszych streamach.  Nie każdemu wystarcza prosty program, gdzie jakość tak dźwięku jak i obrazu jest na niskim, choć akceptowalnym poziomie. Nasi klienci chcieli się dobrze widzieć i słyszeć podczas wirtualnych spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń, ale ważny był aspekt pewnej prezencji, profesjonalizmu. Do tego liczne obostrzenia. Był to jednak trudny czas. Nikt nie wiedział, co będzie dalej się działo z gospodarką, z obostrzeniami. Każdy liczył pieniądze i rozsądnie podchodził do wszystkich wydatków.

Jednak była potrzeba realizowania tego typu spotkań online. Nadal jest.

Dlatego wymyśliłem atrakcyjny cenowo pakiet, który oferuje jakość i obsługę na najwyższym poziomie przy pełnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. W ramach tego pakietu zagwarantowana jest obsługa przez jednego specjalistę, który dojeżdża do klienta, ustawia odpowiednio kamerę, światło i sprzęt. Jeśli jest taka potrzeba, podpowie w co się ubrać, ale także w jakiej pozycji należy siedzieć, czego absolutnie nie robić, by jeszcze lepiej wypaść na spotkaniu. Jego zadaniem jest pomóc w każdym aspekcie - od uwag reżyserskich po operatorskie i nie tylko - gramy do jednej bramki więc pomagamy też przy problemach związanych z komputerem, działaniem programów, a nawet zdarzało nam się pomoc w wieszaniu obrazu na ścianie (śmiech).  Zawsze jest też czas na przeprowadzenie próby generalnej. Wszystko na najlepszym, profesjonalnym poziomie. Klient czuje się pewnie i nie martwi się o to, że będzie źle wyglądał, że jakość dźwięku będzie pozostawia wiele do życzenia i dodatkowo jest kompleksowo obsłużony tylko przez jednego realizatora. Nasz pracownik przez cały czas realizacji utrzymuje zasady bezpieczeństwa – zasłania usta i nos maseczką, zachowuje dystans, stosuje wszystkie wymagane środki ostrożności. To duży komfort psychiczny dla klienta.

Kto najczęściej korzysta z takiego pakietu?

Wiele osób, które podchodzą do swojej pracy poważnie i dbają o  wizerunek swój i firmy. Dlaczego my a nie jedno z popularnych narzędzi do streamowania? Nasi klienci chcą wyglądać dobrze, swoim wystąpieniem, tym jak się prezentują, pokazują pewien status ale i podejście do współpracowników, swoich klientów. Jest to kwestia po trochu wizerunkowa, ale także w wielu aspektach techniczna.  Myślę, że wszyscy wiemy jak trudno samemu przygotować dobry kadr i jak wygląda próba ustawiania się pod odpowiednim kątem do kamery. To że mamy ze sobą profesjonalne oświetlenie, kamerę i dźwięk, ale i pomagamy reżysersko i technicznie sprawia, że nasi klienci mogą zapomnieć o zbędnych rzeczach i skupić się na swojej pracy. O całą resztę dbamy my.

To jak wygląda Wasza praca w dobie koronawirusa?

Na każdym planie musimy mieć z tyłu głowy panującą sytuację epidemiczną. Dzisiaj to norma, że sprawdza się temperaturę, robi wywiad i zbiera najważniejsze informacje na temat zdrowia, kontaktów z osobami zakażonymi, wyjazdów za granicę. W naszej pracy dokładamy wszelkich starań, żeby na planie było bezpiecznie. Minimalizujemy zagrożenie poprzez wprowadzanie dodatkowego sprzętu jak podglądy obrazu, żeby unikać skupisk. Jeśli jest to możliwe, to minimalizujemy liczbę osób w zespole. Staramy się też zabezpieczyć - szukamy ew. zastępstwa realizatora, członków ekipy za wczasu - gdyby się okazało, że w ostatnim momencie trafiają na kwarantannę czy izolację.

Czy spotkała Ciebie już taka sytuacja, że musiałeś zrezygnować z pracy w założonym terminie?

Tak, przeszedłem coronawirusa w bardzo nieciekawym czasie - szczyt pandemii, duży stream, duża gala, łączenie się z 3 miastami w Polsce. Pech chciał, że tuż przed galą zachorowałem. By dołożyć dramatyzmu - moje zastępstwo, “reżyser awaryjny” dwa dni później również trafił na kwarantannę… Ostatecznie udało się to zrealizować i gala okazała się wielkim sukcesem!