Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Blubry Ślubne - warsztaty

07.02.2023 12:50:57

Podziel się

Cykl warsztatów, który wymyśliła Agnieszka Nowak, wedding plannerka, powstał z serca. „Blubry ślubne”, na które serdecznie zapraszamy, są dla wszystkich kobiet, które planują ślub, ale nie wiedzą, od czego zacząć i jak się w tym wszystkim odnaleźć, również emocjonalnie.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Patrycja Langner Fotografia 

Blubry Ślubne? Skąd pomysł na taką nazwę?
Pierwotnie warsztaty miały nazywać się „Pierdolnik Ślubny”, ale nazwa nie spotkała się z aprobatą Facebooka, który odrzucił ją, traktując jako wulgaryzm. Spotkania są dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak zorganizować wesele, jak się do niego przygotować, porozmawiamy o dojrzałości, trendach. Będzie to taka pierwsza pomoc przedślubna, która powstała na podstawie moich doświadczeń jako wedding plannerki, ale także zaproszonych psycholożek Beaty i Agnieszki. Przybliżmy temat emocji, jakie towarzyszą ślubowi, reakcji na stres. Zależy mi też na tym, aby dotrzeć do osób z niepełnosprawnościami, par homoseksualnych. Wyspecjalizowałam się w ślubach humanistycznych, zadbałam o stylistkę, która pokaże, w jakich wzorach, modelach, materiałach i kolorach będzie nam dobrze.

Dlaczego warsztaty?
Założyłam małe grupy, formę dyskusji, poznania wzajemnych problemów, ćwiczeń. Przede wszystkim jednak zależy mi na atmosferze, będzie luźno, wesoło i miło, co gwarantuję!

O czym będziecie rozmawiać na poszczególnych spotkaniach?
Tematów jest pięć, każde spotkanie będzie dotyczyć innego zagadnienia. Za nami pierwsze z nich, gdzie omawiałyśmy temat stresu przed ślubem. 16 lutego zapraszam na warsztat o seksie, 9 marca skupimy się na temacie: „Szermierka słowna, czyli jak rozmawiać, aby być zrozumianym?”, 13 kwietnia zastanowimy się nad oczekiwaniami, a 11 maja porozmawiamy o obowiązkach domowych, karierze i pasji. Na każde z nich zaprosiłam gości specjalnych, z którymi będzie można wymienić się spostrzeżeniami, doświadczeniami, kontaktami, zwyczajnie się wygadać, a wiadomo jak bardzo my, kobiety, tego potrzebujemy.

Dlaczego wersja tylko dla kobiet?
W tej chwili dla kobiet, ale nie wykluczam wersji dla mężczyzn w przyszłości.

Gdzie będą odbywały się warsztaty?
W kobiecych przestrzeniach Avelingerie by Avocado przy Jackowskiego 15/2 w Poznaniu, w otoczeniu przepięknej bielizny. Przy okazji uczestniczki spotkają się z brafitterką, która wskaże odpowiedni dla każdej kobiety biustonosz.

Dlaczego pomoc przedślubna jest taka istotna?
Podejmujemy najważniejszą decyzję w swoim życiu, towarzyszą nam w związku z tym emocje, stres, lęk i zagubienie, ale też radość i podekscytowanie. Może pojawić się samotność, ponieważ nie mamy z kim o tym wszystkim porozmawiać. W swoim zawodzie jestem również psychologiem, plastrem na wszystko. Widzę, jak ważne jest dla przyszłych nowożeńców poukładanie, zadbanie o siebie, przygotowanie się do nowej roli z uważnością i dojrzałością.