Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Broadway w sercu Poznania [GALERIA ZDJĘĆ]

12.04.2023 11:53:14

Podziel się

Powietrzne akrobacje, efekty pirotechniczne i spektakularne, cyrkowe numery podczas jednego show! 5. i 6. marca spektakl „Ach te Koty” w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź grany był w tym sezonie artystycznym po raz ostatni.

TEKST: Materiały Teatr Cortiqué
ZDJĘCIA: Paulina Stanula

Ach te Koty w reżyserii Sandry Napierały i Łukasza Banacha to widowisko, które łączy w sobie cechy broadwayowskiego i jazzowego show. Premiera spektaklu odbyła się w 2021 roku. Od tego momentu cieszy się ogromną popularnością wśród widzów w każdym wieku. Show porywa śpiewem i choreografiami rodem z broadwayowskich teatrów, czy zaskakującą scenografią, która została wykorzystana m.in. jako rekwizyt dla akrobatów i artystów cyrkowych.

Autorem muzyki do spektaklu jest poznański kompozytor Gabriel Kaczmarek.  

Ręcznie szyte i zaskakujące kostiumy powstały w pracowni Grażyny Bittner przy Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź. Za ich projekt odpowiedzialna jest Zuzanna Malinowska. W show zobaczymy też charakterystyczne peruki, które wykonała Katarzyna Ufir. Projekty kocich makijaży stworzył Dariusz Kubiak - kierownik zespołu perukarsko-charakteryzatorskiego w poznańskim Teatrze Wielkim.

Do współpracy przy tworzeniu spektaklu zaproszono choreografów tańca jazzowego oraz artystów cyrkowych, którzy od wielu lat współpracują z dyrektor Anną Niedźwiedź. Na scenie widzowie mogą zobaczyć uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, jej profilu zawodowego - Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz zawodowych śpiewaków, tancerzy artystów cyrkowych i akrobatów.