Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Broda to nie moda

09.03.2023 12:59:51

Podziel się

Powoli mija dziesięć lat od czasu wybuchu zainteresowania w naszym kraju brodami. Co prawda będzie miało to miejsce za kilka miesięcy, ale już można zacząć świętowanie jubileuszu. Nigdy wcześniej w Polsce nie można było z taką akceptacją społeczną zapuścić zarostu na twarzy, bez posądzenia o brak dbałości o wygląd osobisty czy oznakę osobistych problemów. Właściwie boom brodowy mamy od tamtego czasu i w zasadzie (póki co) aż do teraz. Brody spowszedniały i stały się elementem normalnego męskiego krajobrazu, a w naszym zakładzie fryzjerskim przygotowujemy je każdego dnia. Doradzamy kształty, stosujemy pielęgnację i dobieramy rodzaj strzyżenia. Wszystko to po to, żeby mężczyzna poczuł, że we współczesnym, silnym i kobiecym świecie też ma jakieś znaczenie.

Powstała na okazję zbliżającej się wiosny sesja zdjęciowa ma na celu apoteozę maskulinizmu z lekkim przymrużeniem oka. Brodaczy widać na mieście i mimo zaklinania modowych znawców stylu, wciąż przybywają ich nowe zastępy. Zatem specjalnie dla nich oraz dla tych, którzy jeszcze są gładcy, ale również dla pań niepewnych czy ich facet będzie wyglądać dobrze z brodą informujemy: z brodą zawsze poważniej i może nawet starzej, ale czy paniom potrzebny młokos?

Pamiętając o tym, że Pan Kleks namagnesowywał brodę, która służyła mu za nawigację, Kapitan Czarnobrody podpalał w niej schowane lonty chcąc wzbudzać strach, a niejaki Wokulski nosił ją z dystynkcją, nie wyobrażamy sobie, żeby ci trzej dżentelmeni mogli jej nie posiadać. Zresztą cyrulik ostatniego z nich- niejaki  Fitulski- regularnie odwiedzał Stacha trymując mu zarost i podgalając policzki, a Filip Golarz obsługiwał szefa słynnej Akademii. Wiosennie więc zachęcamy wygodnie zasiąść na fotelu fryzjerskim.

Mamy w nowoczesnej historii świata przynajmniej trzy momenty wzmożonego zainteresowania brodami. To połowa XIX wieku, lata sześćdziesiąte ostatniego stulecia i…współczesne czasy. Wykorzystajmy to, bo kiedy jak nie teraz?

Brodujmy!

Adam Szulc & Jama

 

Fryzury i brody:
Adam Szulc
Tamara Krupa
Joanna Kaczmarek
Tymoteusz Woźniak
Nikodem Szulc 

Zdjęcia:
Maciej Bogaczyk

Modele:
Jonasz Krupa
Arkadiusz Radtkowski
Rafał Wiatrowski
Artur Walkowiak
Andrzej Ślużyński
Wojciech Olczyk
Ryszard Kowalski
Marcin Bidziński