Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

BuyPoland.pl – pomoc dla zagrożonych branż

11.05.2020 16:00:00

Podziel się

Aby wyjść z kryzysu, polscy producenci będą musieli znaleźć nowych dostawców i klientów. Pomóc im w tym może platforma internetowa BuyPoland.pl, uruchomiona przez Grupę MTP. Dzięki niej firmy z zagranicy będą miały łatwiejszy kontakt z polskimi przedsiębiorcami.

TEKST: Grupa MTP
ZDJĘCIA: Magdalena Ostrowicka

Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa dotknął wielu polskich producentów. Stanęły fabryki, przerwano łańcuchy dostaw, zamknięto magazyny i sklepy – w Polsce i za granicą. Aby wyjść z niego obronną ręką, wiele firm będzie musiało zmienić źródła dostaw i kanały dystrybucji swoich produktów. Polska gospodarka jest mocno nastawiona na eksport – w ubiegłym roku jego wartość wzrosła o 5,5% w stosunku do roku 2018 i przewyższyła wartość importu. I to właśnie prezentacji potencjału polskich producentów ma służyć platforma BuyPoland.pl.

Zadaniem platformy jest wsparcie polskich firm w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Ten internetowy katalog już zawiera informacje o blisko tysiącu przedsiębiorstw. Każde ma na stronie swoją wizytówkę – krótki opis działalności oraz dane adresowe, a także link do strony internetowej. Są to i duże, i małe firmy, sprzedające swoje towary zarówno pod własnymi markami, jak i cudzymi. – Grupa MTP od wielu lat łączy biznes. Organizujemy targi, kongresy i konferencje – mówi Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. – Mamy zasoby, znamy zagraniczne rynki, mamy wypracowane od lat kontakty i relacje z przedsiębiorcami, jesteśmy rozpoznawalną marką. Postanowiliśmy to wykorzystać do stworzenia BuyPoland.pl, które pomoże rozruszać polską gospodarkę w wielu sektorach po trudnym czasie pandemii i zastoju. BuyPoland.pl to miejsce, gdzie przyszli kupcy będą mogli dowiadywać się o potencjale eksportowym polskich firm opartym zarówno na ich własnych produktach, jak i wolnych mocach produkcyjnych.

Jako pierwsze na platformie znalazły się trzy branże, w których polscy producenci mają mocną pozycję na europejskich rynkach: meblarska, stolarki otworowej oraz mody. BuyPoland.pl się cały czas rozwija – niebawem pojawią się na niej producenci i przetwórcy żywności oraz producenci jachtów. Kolejne sektory pojawią się po dalszych konsultacjach z przedsiębiorcami.

Platforma będzie szeroko promowana za granicą. Grupa MTP wykorzysta tu swoje kontakty z kupcami, przeprowadzi także kampanie internetowe w innych państwach, w momencie, kiedy sytuacja wywołana pandemią będzie się w nich stabilizować.

BuyPoland.pl nie ma być konkurencją dla targów, ale ich uzupełnieniem. Pozwala na wyszukanie nowych kontaktów, jednak długoterminowe relacje buduje się przez bezpośrednie spotkania, a taką możliwość dają targi.