Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Być kobietą on tour

05.10.2018 12:00:00

Podziel się

Już dziś, punktualnie o godzinie 10:00, rozpocznie się konferencja #byckobietaontour. Bilety wyprzedały się w ciągu godziny. Prelegentkami będą m.in. Jolanta Kwaśniewska, Dorota Wellman, Grażyna Wolszczak czy Barbara Banat.

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Jakub Wittchen

Takiego zainteresowania konferencją organizatorzy się nie spodziewali. – Rzeczywiście, bilety wyprzedały się natychmiast – mówi Marta Klepka, organizatorka konferencji #byckobietaontour, dyrektor hotelu Blow Up Hall 5050.

Dzisiejsza konferencja będzie głównie o kobietach, ale nie tylko dla nich. Organizatorzy zaprosili także mężczyzn, by mogli dowiedzieć się czegoś więcej o paniach, a może nawet zainspirować się nimi. Pierwsza prelegentka, Jolanta Kwaśniewska, w rozmowie z Jackiem Szmidtem, redaktorem naczelnym Twojego Stylu, poruszy temat kobiecości. Dorota Wellman i Magdalena Jaroś-Szmidt rozmawiać będą o dziennikarstwie i o tym, czy potrafimy sobie pomagać w trudnych sytuacjach. Agnieszka Kulig z Exclusive Dental Studio postara się przekonać uczestniczki, że z pięknym uśmiechem mogą dużo więcej zyskać zarówno dla siebie, jak i w biznesie, a Barbara Banat zdradzi kulisy zawodu osobistego PR­-menedżera i opowie, w jaki sposób zadbać o swój wizerunek.

O kobiecej sztuce negocjacji dowiemy się od Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, dziennikarki i prezenterki, menedżerki strategicznych projektów public relations, wykładowczyni akademickiej i warsztatowej, zaangażowanej w pracę na rzecz kobiet poprzez warsztaty interaktywne, wykłady motywacyjne, prelekcje i panele konferencyjne. Będzie też wystąpienie na temat motywacji, które poprowadzą Joanna Drążkiewicz i Aleksandra Janicka. Konferencję zakończy wykład Grażyny Wolszczak i Joanny Karlik-Knocińskiej o życiu w zgodzie z naturą i ze sobą.

„Być kobietą” to cykl dedykowany paniom, które kochają być kobietami, lubią to co robią, mają do siebie dystans i chcą spotykać się z równie spełnionymi i ciekawymi osobami. – Mam nadzieję, że spotkamy się w gronie uśmiechniętych i zadowolonych z życia kobiet – dodaje Marta Klepka. – Startujemy o godzinie 10.00, ale myślę, że uczestniczki przyjdą już wcześniej, żeby się poznać i wypić wspólnie kawę. Konferencja odbędzie się w Słodowni hotelu Blow Up Hall w Starym Browarze. – Nie wyobrażam sobie, żeby takie wydarzenia mogły odbywać się w innym miejscu niż Stary Browar. To miejsce wyjątkowe, które łączy w 50 procentach sztukę i w 50 procentach biznes. I tego właśnie nauczyła mnie Pani Grażyna Kulczyk, która od lat jest moją mentorką i to dla nas, kobiet stworzyła to miejsce – wyjaśnia Marta Klepka.

Konferencja „Być kobietą” tym razem nie ograniczy się tylko do Poznania. Kolejne spotkania odbędą się w Lubawie, Zielonej Górze, Trójmieście, Gorzowie Wielkopolskim. – Po pierwszej edycji zaczęły pisać do nas kobiety, które w swoich miastach też chciałyby zorganizować takie spotkania – dodaje Marta Klepka. – Postanowiłam więc stworzyć projekt #byckobietaontour” i wyjechać do innych miast, aby poznać nowe osoby. Swoją drogą to bardzo miłe, że reakcje były i są tak pozytywne. Bardzo się z tego cieszę, bo jeśli ludzie chcą uczestniczyć w tym projekcie, to oznacza, że to co robimy ma sens.