Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Cabrio Poland po raz siódmy

Podziel się

I znów poczujemy tę wolność, ten wiatr we włosach, ten spokój w myślach i radość w sercach. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Cabrio Poland, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. Do Żnina zjadą miłośnicy kabrioletów z całego świata, dla których ta impreza to nie tylko cztery dni dobrej zabawy, ale sposób na życie.

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Cabrio Poland

Ta, siódma już, edycja festiwalu z pewnością będzie wyjątkowa. – Będzie to zwieńczenie ostatnich siedmiu lat niebywale trudnej i siermiężnej pracy przy imprezach, które są bardzo energetyczne, angażujące i niezwykle barwne – mówi Arkadiusz Szczepański, organizator Cabrio Poland. – Cieszymy się, że to, co dajemy naszym uczestnikom, wraca ze zdwojoną siłą. Uśmiech, zadowolenie i uściski ludzi są dla nas największą nagrodą. Mam nadzieję, że i tym razem będziemy doskonale bawić się w Cukrowni Żnin i pokażemy, że zasłużyliśmy na najwyższe oceny.

Filmowe show
7. edycja festiwalu będzie mocno filmowa i zagadkowa. Pojawią się motywy z Miami Vice, uczestników zaskoczy agent 007, a rajd będzie obfitował w niespodzianki. Nie zabraknie wspólnego otwierania dachów w rytm muzyki AC/DC. – Cofniemy się trochę do pierwszej edycji festiwalu. Jeden dzień będzie nawiązywać do naszych korzeni, a więc do Gniezna 2016 roku – dodaje Arkadiusz Szczepański. – Zaplanowaliśmy bardzo dużo tras przejazdów, rajdów, konkurencji konkursowych, w których będzie można wykazać się wiedzą dotycząca kabrioletów. Będziemy dużo podróżować historycznie, nie zabraknie też imprez tematycznych na dziedzińcu.

Kabriolet dla każdego
Miłośnicy kabrioletów czekają na tę imprezę cały rok. I nie ma się co dziwić! Kabriolet to dzisiaj już nie tylko samochód kupowany dla szpanu czy wymysł majętnych ludzi. Najwięcej użytkowników tych pojazdów decyduje się na zakup ze względu na przygodę, pasję i chęć oderwania się od codzienności. – Kiedy zaczynaliśmy historię Cabrio Poland, wiele razy słyszałem, że ktoś kupił kabriolet przypadkiem albo przesiadł się z motocykla – wyjaśnia Arkadiusz Szczepański. – Dzisiaj słyszymy „zawsze marzyłam o cabrio, a dziś to marzenie spełniłam” albo „zasługujemy na to, by jeździć kabrioletem”. I to jest super.

Wyprawy, które integrują
Patrząc przez pryzmat środowiska ludzi, którzy korzystają z kabrioletów, w większości to osoby powyżej 35 roku życia. Wspólne podróżowanie, smakowanie, doświadczenie to prawdziwy cel fanów tych samochodów. – Zaskakujące jest to, że większość osób, które poruszają się kabrioletami, to ludzie z pokolenia nauczonego ciężkiej pracy, dla których cabrio jest nagrodą. Mniej jest ludzi młodych – kwituje Arkadiusz Szczepański. – Zmienił się też sposób podchodzenia do imprez. Częściej wybieramy te mniejsze, bardziej kameralne i spersonalizowane eventy. Zauważyłem, że ludzie dzisiaj szukają między sobą chemii, miejsca do dzielenia swoich pasji, budowania relacji. Dzięki naszym wyprawom zacieśniają więzi. Cieszę się, że możemy dać ludziom przestrzeń, którą lubią i w której się dobrze czują. Festiwal Cabrio Poland i pozostałe wyprawy, które organizujemy, jak choćby do Włoch, Chorwacji, Saksonii, Istrii, Skandynawii czy Islandii, są dla nich niebanalną formą spędzania czasu i często to oni, sami uczestnicy, decydują, dokąd pojedziemy w kolejnych latach.

Festiwal Cabrio Poland odbędzie się w dniach 4–7 sierpnia w Cukrowni Żnin. Jest kierowany nie tylko do posiadaczy cabrio, ale także do tych, dla których podróż bez dachu nad głową jest spełnieniem marzeń. Do zobaczenia!

 

CABRIO POLAND w liczbach

11 345 170 zł ekwiwalentu medialnego podczas 69 wydarzeń zorganizowanych przez Watahę CABRIO POLAND

39 450 osób odwiedziło imprezy na przestrzeni ostatnich 6 lat

16 451 fanów na Facebooku

1 427 publikacji o CABRIO POLAND

1 230 kabrioletów podczas 6 edycji

Ponad 100 000 zarejestrowanych w Polsce kabrioletów

10 – średnio tyle imprez dla miłośników cabrio odbywa się w ciągu roku

35 lat – średnia wieku użytkownika cabrio