Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Czapki z głów panowie! [GALERIA ZDJĘĆ]

08.03.2022 15:19:27

Podziel się

Nikt z nas nie widzi przeciwwskazań, żeby zimowe roztopy zalegające wciąż tu i ówdzie na poznańskich ulicach zamieniły się w suche i przyjazne, wiosenne przestrzenie. Jak stare przysłowie mówi w marcu jak w garncu i chociaż tej zimy nie było aż tak źle, to za chwilkę (wciąż jednak mamy nadzieję!) wiosna w pełni rozwinie skrzydła.

TEKST: Adam Szulc & Jama
ZDJĘCIA: Maciej Bogaczyk

Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Bo wiosna to początek i wiosna to życie. Ale ta pora roku to również najwyższy czas schowania nakrycia głowy do pawlacza i pokazania całemu światu tego co przez zimę narosło. Zatem czapki z głów panowie!

Na tę porę roku proponujemy strzyżenia tradycyjne. Marcowe przebudzenie zaczynamy nowymi fryzurami, których geneza sięga pospołu XIX wieku i subkulturowych rewolucji z drugiej połowy ubiegłego stulecia. W obu przypadkach męskie fryzury i brody były szokiem dla społeczeństw. W obu przypadkach zmieniły oblicze mężczyzny tworząc ponadczasowe stylizacje. W obu też przypadkach stały się odmianą od tego co było, stając się na lata ikonami wizerunku w almanachach dla brzydszej połowy tego świata.

Zaszokujmy więc wiosnę kulturalną elegancją z lekko nonszalanckim pazurem. Dla mężczyzny XXI stulecia grzebień i pomada do włosów nie są już wynalazkami sciencie- fiction, a codziennymi atrybutami nowoczesności osadzonymi w najlepszych przykładach z historii męskiej pielęgnacji.

Zatem powtórzę, że proponujemy na wiosnę strzyżenia tradycyjne. Fryzury z przedziałkiem lub czesane pod górę. Bez względu na to czy wzorem powojennych lat są lekko zawadiacko podniesione na sztorc czy na gładko przylizane w konwencji Wietrznego Miasta lat dwudziestych, wszystkie oparte są na kwadratowym kształcie. Czasem surowe. Czasem grzeczne. Zawsze męskie.

Zachęcamy do zmian. Wiosna przed nami!

Fryzury:
Adam Szulc
Tymoteusz Woźniak
Nikodem Szulc
Joanna Kaczmarek
Adam Szulc Jr

Modele:
Tomasz Banaszak
Paweł Bojarski
Arkadiusz Radtkowski
Kamil Sitarz
Robert Stachowski
Maksymilian Wieczorek