Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Czy w tym roku Święta będą białe?

13.12.2018 13:00:00

Podziel się

Już od kilku lat w Poznaniu można tylko pomarzyć o białych Świętach. Dlatego w tym roku Stary Browar postanowił przypomnieć wszystkim, jak wygląda prawdziwa, śnieżna zima i… obdarować 1000 klientów pięknymi choinkami!

TEKST i ZDJĘCIA: Stary Browar

Obfite śnieżne opady w Starym Browarze wyczarował duet projektantek z Dodoplanu. „Przestrzeń Starego Browaru jest inspirująca, ale przede wszystkim bardzo wymagająca. Już piąty raz realizujemy ogromny projekt dekoracji zimowych dla Starego Browaru i jesteśmy tym niezmiernie podekscytowane.” – mówi Iza Brola-Cieśluk, jedna z założycielek firmy Dodoplan.

Przepis na zimę jest całkiem nieskomplikowany: 64 tysiące metrów lodowych igiełek, 18 tysięcy puszystych śnieżek, jakieś 20 km magii i najważniejsze: 46 pracowitych dłoni, które pracę zaczęły jeszcze latem!” – dodaje z przymrużeniem oka Dorota Januszek, druga połowa Dodoplanu.

Zimowe dekoracje uzupełniają żywe choinki we wnętrzach oraz gigantyczna choinka przed wejściem od ul. Ratajczaka, białe iluminacje z tysięcy lampek i świąteczne neony na zewnątrz budynku.

Odbierz choinkę za zakupy

W tym roku, robiąc świąteczne zakupy w Starym Browarze, można przy okazji zdobyć piękną choinkę! To jodła kaukaska – idealne drzewko świąteczne o wysokości nawet 2 metrów, niezwykle dekoracyjne i nie zrzucające igieł przez dobrych kilka tygodni. Przygotowano ich aż 1000. Drzewko można odebrać okazując paragony na kwotę powyżej 500 zł za zakupy ze Starego Browaru zrobione po 6 grudnia. Choinki, do wyczerpania zapasów, będą czekać od 14 grudnia w parku od ul. Ratajczaka. 

Świąteczne stoiska i targi

W przedświątecznym okresie stałą ofertę Starego Browaru tradycyjnie uzupełniają dodatkowe stoiska. W Pasażu pojawiło się już pierwsze z nich, oferujące ozdoby świąteczne i dekoracje do domu, kolejne wypełnią Atrium 3 grudnia i będą to m.in. Dekodom z rustykalnymi ozdobami z drewna i szkła, Life&More z unikatowymi bombkami i Drobiny Czasu z ręcznie robionymi zegarkami. Tego samego dnia na Dziedzińcu pojawi się stoisko Rudolfik ze świątecznymi wieńcami. Od 1 grudnia w Pasażu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej stoisk przygotowanych na tę okazję. Będą czekoladowe bałwanki, bombki, choinki i podobizna gwiazdora firmy E. Wedel, świąteczne i zimowe herbaty Five o’clock, włoskie przysmaki Delikatesów Peretti czy tradycyjne polskie wędliny, barszcz czerwony i inne Staropolskie Przysmaki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Pojawi się też kilka okazji do kupienia wyjątkowego prezentu na jednym z kilkudziesięciu stoisk: 6-8 grudnia podczas Targów Mamaville, a w dniach 15-16 grudnia na uwielbianym przez Poznaniaków Wolnym Targu.

Pakowanie prezentów i wizyta Gwiazdora 

Tradycyjnie już od 1 grudnia, w specjalnej strefie w Pasażu, wszystkie prezenty zakupione w Starym Browarze elfy zapakują bezpłatnie w unikalny papier, a w weekendy – 15-16 i 21-23 grudnia – Stary Browar odwiedzi Gwiazdor, który jak zwykle wręczy upominki najgrzeczniejszym klientom.

Dłuższe godziny otwarcia

Przed Świętami, w piątek 21 grudnia i w sobotę 22 grudnia, zakupy będzie można robić o godzinę dłużej, do 22:00. W Wigilię sklepy będą otwarte do 13:30, a w Sylwestra do 16:00.