Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Definicja piękna

19.12.2018 14:00:00

Podziel się

Magdalena Daraszkiewicz i Katarzyna Smolak, właścicielki Studia Kosmetologii Profesjonalnej ESTHETIC, dziesiąty już rok pomagają kobietom wydobyć ich naturalne piękno, które często skrywa się pod głęboką warstwą kompleksów. O wielu z nich można zapomnieć, oddając się w ręce profesjonalistek, z innych często leczy absolutnie niepowtarzalna atmosfera tego miejsca. Bo przecież piękno, to harmonijny stan ducha, ciała i umysłu.

TEKST i ZDJĘCIA: ESTHETIC

Historia Katarzyny i Magdaleny rozpoczęła się w 2009 roku, a jej wspólnym mianownikiem od samego początku była ogromna pasja do ludzi i piękna, empatia oraz uczciwość, bez których właścicielki ESTHETIC (Poznań, ul. Na Murawie 5a/2) nie wyobrażają sobie ani rozwoju zawodowego, ani osobistego. – W centrum naszych zainteresowań jest wyłącznie satysfakcja klientów, wszystko inne pozostaje na drugim planie – wyjaśnia Katarzyna Smolak. – Aby jednak móc wypełniać tę hierarchię wartości nieustannie rozwijamy siebie, nasz zespół oraz miejsce – dodaje Magdalena Daraszkiewicz. Brzmi to trywialnie? Może odrobinę, ale niesienie pomocy kobietom jest często bardzo intymne i wymagające głębokiego zrozumienia, dlatego nie ma tu miejsca na przerost formy nad treścią. ESTHETIC bowiem jest miejscem, w którym bardziej od obietnic liczą się efekty.

Zwyczajne niezwyczajne

Magdaleną i Katarzynę łączy profesjonalizm i totalny hołd składany rozwojowi, empirycznemu poznawaniu stosowanych zabiegów, poszerzanie swoich kosmetologicznych horyzontów i śledzenie trendów, ale już nie krajowych lecz światowych, aby zawsze być o krok wcześniej od wymagań klientek. Obie są bardzo zdeterminowane i silne, dlatego w prowadzonym przez nie Studiu wszystko musi się zgadzać – estetyka, wachlarz usług, kompetencje zespołu i wspomniana wcześniej atmosfera.

Katarzyna Smolak jest z wykształcenia magistrem kosmetologii Uniwersytetu Medycznego im K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Najbardziej fascynuje ją kosmetologia estetyczna, która pozwala wydobyć piękno, ale też uleczyć skórę i pozytywnie wpłynąć na zdrowie całego organizmu. Zgłębia technologie i produkty dedykowane mezoterapii igłowej, laserom frakcyjnym, peelingom chemicznym. Prywatnie Katarzyna jest miłośniczką motocykli i muzyki o cięższym brzmieniu.

Magdalena Daraszkiewicz również ukończyła z tytułem magistra kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest ponadto absolwentką Szkoły Makijażu Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji Anity Folaron. Jej największą pasją jest makijaż permanentny, którego warsztat nieustannie udoskonala. Zabieg ten wymaga chirurgicznej precyzji, a jednocześnie estetycznych i artystycznych umiejętności. Przede wszystkim ogromnej odpowiedzialności za efekt. – Fascynuje mnie wiedza i rozwiązania w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, dzięki którym mogę wywołać uśmiech na twarzach klientek – wyjaśnia Magdalena. – Dlatego tak uważnie rozwijam specjalizacje i umiejętności w zakresie wykonywania wszystkich zabiegów w naszym studio. Każdą wolną chwilę, choć nie mam ich zbyt wiele, poświęcam rodzinie, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Miejsce niepodobne do żadnego

Choć kosmetologia nie jest niszowym zakresem usług na mapie Poznania, to ESTHETIC z całą pewnością wyróżnia się pod względem zaufania, jakie wzbudza w klientkach będących stałymi bywalczyniami od 2009 roku, a więc od samego początku. – Nam samym jest w to trudno uwierzyć, ale tak faktycznie jest. Co ciekawe, przyjaciółki naszego Studia razem z nami otwierały się na nowości, poszerzały zakres swoich potrzeb i coraz większych oczekiwań, które my z ogromną przyjemnością miałyśmy szansę spełniać – podkreśla Magdalena. – Dziś już nie wyobrażam innego modelu pracy, niż tego opierającego się na porozumieniu i relacjach. ESTHETIC szybko stał się miejscem, wokół którego zbudowana została społeczność, nie wirtualna, ale prawdziwa, regularnie nas odwiedzająca, ufająca a zarazem zaufana – dodaje.

Miejsce to charakteryzuje również dyskrecja, taktowność i wyczucie. Tutaj każdy może czuć się nieskrępowany, a jeśli ma taką potrzebę – anonimowy. W ESTHETIC nie ma potrzeby lansu, bo liczy się skuteczne działanie i adekwatny dobór zabiegów, które będą korzystnie wpływać na skórę, sylwetkę czy ogólne samopoczucie. – Ostatnimi czasy nasze klientki sięgają po te zabiegi, których efekty wcale nie muszą być natychmiastowe, ale długofalowe. Taki potencjał ma między innymi endermologia, której seria 15 zabiegów modeluje sylwetkę, zmniejsza cellulit, ujędrnia skórę i co najważniejsze redukuje tkankę tłuszczową – wyjaśnia Katarzyna Smolak. – Podobnie jest z mezoterapią igłową, osoczem bogatopłytkowym czy mikrodermabrazją, które stanowią inwestycję w piękną i zadbaną skórę twarzy bez oznak starzenia na długie lata. Oczywiście przy zachowaniu zabiegów przypominających.