Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Dziękujemy na fest!

14.10.2019 14:00:00

Podziel się

Trzecie urodziny Posnanii to moment, w którym chcemy powiedzieć: DZIĘKUJEMY! To dzięki naszym klientom mamy za sobą wyjątkowy czas oraz wiele wspaniałych chwil jeszcze przed nami. Od początku działalności dbamy o naszych klientów, staramy się wyprzedzać ich potrzeby i na nie odpowiadać. Tłumnie odwiedzający nas poznaniacy i mieszkańcy regionu pokazują, że nam się to udaje – mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.

ROZMAWIA: Dominika Job
ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Posnania to nie tylko centrum handlowo-usługowe, ale także wyjątkowe miejsce spotkań na mapie Poznania. Co Was wyróżnia?

Kiedy projektowaliśmy Posnanię, chcieliśmy – zgodne z ideą naszej firmy Apsys – stworzyć przede wszystkim miejsce wyjątkowe, tzw. Iconic Place. Chcieliśmy, aby na mapie Poznania pojawił się punkt, który łączyłby funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Czy nam się udało? Jestem przekonany, że tak. Stworzyliśmy miejsce przyjazne dla klientów, o których dbamy oferując 45 usług i udogodnień dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Od początku staramy się poznawać oczekiwania klientów i na nie odpowiadać, zarówno budując ofertę handlową, jak i dostarczając rozwiązania i wydarzenia. To dlatego mamy najszerszą ofertę zakupową w regionie i ściągamy najbardziej pożądane marki. Rocznie organizujemy około 60 wydarzeń, wcześniej niespotykanych w galeriach handlowych. Przykładem jest Food Fyrtel z Magdą Gessler, prezentacja drużyny Lech Poznań, która odbyła się w Posnanii po raz pierwszy na taką skalę czy koncert Edyty Górniak, pierwszy i jedyny do tej pory w galerii handlowej.

Swoją ofertą trafiacie do szerokiego grona klientów. Co robicie, by odpowiadać na potrzeby tak zróżnicowanej grupy odbiorców?

Naszym priorytetem jest wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów. Chcemy pozostawać blisko nich i mieć pewność, że oferowane rozwiązania, odpowiadają ich preferencjom. Obserwujemy reakcje w mediach społecznościowych, prowadzimy badania, rozmawiamy. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć dopasowaną ofertę, zarówno w kwestii sklepów, które znajdują się w murach Posnanii, jak i naszych usług. Przykładem takiego podejścia jest współpraca z osobami z niepełnosprawnościami. Kiedy tworzymy dedykowane rozwiązanie, chcemy mieć pewność, że jest ono dobre, dlatego sprawdzenie i ocenianie oddajemy głównym zainteresowanym. Gdy wprowadziliśmy Asystenta osoby z niepełnosprawnościami, czyli coś, czego dotąd w galeriach handlowych nie było, zaprosiliśmy Fundację Wózkowicze, by jej podopieczni sprawdzili użyteczność przygotowanego rozwiązania. Oferujemy m.in. pomoc w oprowadzeniu po centrum, wypożyczenie wózka inwalidzkiego czy dostęp do pokoi ze specjalnymi udogodnieniami. Audyt pokazał, że zrobiliśmy więcej niż konkurencja, ale nadal jest wiele rzeczy, które można poprawić. Fundacja natomiast doceniła, że została zapytana o zdanie, a także fakt, że większość zgłoszonych uwag, udało nam się wdrożyć w życie. Zwieńczeniem tego było wyróżnienie w konkursie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Lider Dostępności.

Teraz idziemy o krok dalej i współtworzymy aplikację dla osób niewidomych i niedowidzących. Chcemy starać się także o certyfikację obiektu bez barier, co będzie kolejnym wyróżnikiem dla tej grupy klientów.

Jaki jest przepis na Wasz ogromny sukces?

Daliśmy poznaniakom wybór, jakiego wcześniej nie mieli. W jednym miejscu znajduje się największa oferta marek w regionie. W połączeniu z komfortem, który zapewniamy: dobrą lokalizacją, wygodnym parkingiem i możliwością dojazdu do nas komunikacją, a także wachlarzem wielu usług i udogodnień, jesteśmy ważnym miejscem na poznańskiej mapie. Wiemy, że oferta to nie wszystko. Jesteśmy przekonani, że równie ważne są relacje i emocje, których dostarczamy. Od zawsze dbamy o naszego klienta i jego przyjemne doświadczenia. To dlatego obserwujemy, pytamy i odpowiadamy rozwiązaniami, które są nagradzane zadowoleniem klientów nas odwiedzających. Cieszymy się jednym z najwyższych poziomów lojalności w Polsce. Dwóch na dziesięciu klientów z regionu wskazuje Posnanię jako ulubioną destynację handlową.

Co przygotowaliście z okazji trzecich urodzin Posnanii?

Trzecie urodziny to dla nas ważne święto, które chcemy celebrować z naszymi klientami. To właśnie oni będą w centrum wydarzeń zaplanowanych niemalże na cały październik. Zaczynamy od stworzenia teledysku z klientami i właścicielami sklepów w rolach głównych. Chcemy pokazać, że Posnania łączy pokolenia, że jesteśmy miejscem wygodnym i dostosowanym do potrzeb wszystkich. Z okazji urodzin zaprosimy różne grupy klientów na warsztaty, które będą audytem oferty oraz platformą do wysłuchania ich potrzeb. Dbanie o każdego z nich to nie slogan, ale DNA Posnanii.

Świętowanie zaczniemy 5 października i ten dzień będzie poświęcony naszym najmłodszym klientom. Zorganizowaliśmy dla nich wydarzenie specjalne, na które zaprosiliśmy trzy postaci ze znanej kreskówki Atomówki. Spotkanie z nimi na pewno dostarczy wiele radości. Chcemy być miejscem inspirującym, budującym emocje. Temu służyć mają nasze Spotkania z Sensem pod patronatem miesięcznika Sens i Zwierciadło. 12 października odbędzie się kolejna edycja, a głównym tematem będzie siła pokoleń. Porozmawiamy o tym, że nie jesteśmy sami – za nami stoją ludzie, którzy ukształtowali naszą rzeczywistość. Gośćmi będą Panie Orina Krajewska i Hanna Samson, a dyskusję moderować będzie Pani Katarzyna Droga.

19 października się przyjdzie czas na wielki finał urodzinowy, który rozpoczniemy wydarzeniem realizowanym przez Fundację Barak Kultury, pod patronatem Urzędu Miasta. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Seniorów przygotowaliśmy pokaz mody „Trzy pokolenia – jeden styl”. Będą starsi, młodsi, najmłodsi i ich rodziny. Mnóstwo emocji i pasji. Seniorzy żyją bardzo aktywnie. Dostrzegliśmy ten trend i chcemy na niego odpowiedzieć. Chcemy im również podziękować za to, że z nami są. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie występ DJ Wiki, czyli najstarszej, najbardziej energicznej w swojej grupie wiekowej, DJ-ki w Polsce. Dla młodego pokolenia mamy występ ich idola – Dawida Kwiatkowskiego. Wystąpi także kochany przez starszych i młodszych – Andrzej Piasek Piaseczny. Będzie to okazja, żeby posłuchać tych różnych artystów jednego dnia. Trzecie urodziny to dla nas możliwość, żeby po poznańsku podziękować na fest!

Czego Wam życzyć na kolejne lata?

Zdecydowanie tak wspaniałych klientów jak do tej pory! Zapraszamy do Posnanii!