Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Einstein w Poznaniu

04.01.2023 13:44:34

Podziel się

Międzynarodowy satyryczny konkurs rysunkowy pod hasłem „Albert Einstein. Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej” został ogłoszony 1 sierpnia 2021 roku, jako przedsięwzięcie skierowane do rysowników na całym świecie. Okazją był jubileusz 100-lecia przyznania Nagrody Nobla Albertowi Einsteinowi. Nagrodę tę geniusz fizyki otrzymał w roku 1922, za rok 1921. Co prawda, formalnie nie otrzymał jej za Teorię Względności i wzór E=mc2, z czego jest najbardziej znany, lecz za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego.

ZDJĘCIA: Ataner

Ogłoszony konkurs odnosił się do całości naukowego dorobku Alberta Einsteina oraz jego społecznej działalności na rzecz pokoju. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez poznańską Fundację Festiwalu Satyry Europejskiej „Koziołki” we współpracy z Departamentem Energii Jądrowej i pod honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska, a także patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finał konkursu połączony z wernisażem pokonkursowej wystawy miał miejsce w Warszawie w marcu 2022 roku, potem wystawa powędrowała do innych miast. Wreszcie gościliśmy ją w Poznaniu, w holu biurowca firmy ATANER, przy ul. Towarowej 37. Firma Ataner objęła to wydarzenie swoim mecenatem.