Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

ESG w MŚP. Szanse i wyzwania

Podziel się

Dostrzegając potrzebę krzewienia wiedzy o zrównoważonym rozwoju także w niewielkich firmach, Biuro Regionalne PARP w Poznaniu wspólnie z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz WSHiU – Akademią Nauk Stosowanych zorganizowało konferencję „ESG w MŚP. Szanse i wyzwania”.

TEKST I ZDJĘCIA: PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości działa przede wszystkim na rzecz mikro- małych i średnich przedsiębiorstw. Choć przepisy dopiero to zapowiadają, przesądzone jest, że dla tych podmiotów ESG (skrót oznaczający środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny, jako możliwe do monitorowania i raportowania aspekty działalności gospodarczej) będzie coraz ważniejsze. Wiele z nich będzie niebawem musiało rozpocząć raportowanie czynników pozafinansowych swojej działalności. Chociaż dzisiaj wielu wydaje się to głównie kolejnym obciążeniem, to jednak firmy już monitorujące ESG dostrzegają, że może to być korzystne dla przedsiębiorstwa, porządkować wiele elementów jego działalności, optymalizować pracę, podnosić prestiż. Konferencję w Poznaniu zorganizowano z myślą, by obalić mity, potwierdzić fakty i porozmawiać o wątpliwościach.

Podczas konferencji przedsiębiorcy  mieli okazję dowiedzieć się, jak będą wyglądać i na czym polegać procedury raportowania. Przedsiębiorcy, przedstawiciele nauki, organizacji pracodawców i instytucji mieli okazję wysłuchać wielu prezentacji i paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów, m.in. z PPNT i PARP, ciekawych case studies, a także zadawać pytania. Konferencja była bezpłatna, a jej ciekawym aspektem była obecność zabiegających o zainteresowanie biznesu nastoletnich piłkarzy z niepełnosprawnościami - Klubu Sportowego „Tygrysy” - wraz z rodzicami i trenerami.