Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Genialny skrzypek Nigel Kennedy wystąpi w Poznaniu z programem “Spiritual Connection”

07.03.2024 10:02:23

Podziel się

Wybitny angielski skrzypek Nigel Kennedy w towarzystwie swojego zespołu, zaprezentuje fascynujący program „Spiritual Connection” – retrospektywny projekt, w którym Kennedy przedstawia wachlarz swojej ulubionej muzyki jak i swoje własne kompozycje!

TEKST I GRAFIKA: Organizator, Agencja Perspektywy
[współpraca reklamowa]

Nigel Kennedy to postać, która na przestrzeni lat zyskała sławę jako niezwykle wszechstronny i niekonwencjonalny skrzypek, wprowadzając rewolucyjne podejście do muzyki klasycznej i jazzu. Jego muzyczne dokonania są niczym kolorowy paleta dźwięków, które przenikają różne gatunki muzyczne, stwarzając unikalne brzmienia. Urodzony w 1956 roku w Wielkiej Brytanii, Kennedy zyskał międzynarodową renomę jako mistrz skrzypiec, łącząc w swoich występach elementy jazzu, rocka i muzyki klasycznej. Jego eksploracja różnorodnych stylów muzycznych sprawiła, że stał się ikoną przełamującą konwencje i wprowadzającą świeże spojrzenie na interpretację muzyki.

Jego debiutancki album „Nigel Kennedy Plays Jazz” wypuścił w 1984 roku, otwierając drzwi do świata jazzu w sposób, który dotąd był niezwykle rzadki dla muzyków klasycznych. Był to moment, w którym zaczęto zauważać jego niezwykły talent i innowacyjność.

Jednak to nie tylko jazz sprawił, że Kennedy jest znany na całym świecie. Jego interpretacje dzieł mistrzów klasycznych, takich jak Bach, Beethoven czy Vivaldi, wzbudzają zachwyt publiczności z różnych kręgów muzycznych. Jego wyjątkowe podejście do interpretacji utworów klasycznych, łączące głębię tradycji z nowoczesnym spojrzeniem, zdobyło uznanie krytyków i fanów muzyki.

Nigel Kennedy jest uznawany za jednego z najwybitniejszych żyjących skrzypków. Jego działalność artystyczna, w której łączy światy muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej i popularnej, stawia go w gronie najważniejszych światowych twórców odzwierciedlających obecne trendy wzajemnego przenikania się różnych stylów. Studiował m.in. u Yehudiego Menuhina, współpracował ze Stéphanem Grappellim. Nagrał najlepiej sprzedającą się płytę z muzyką klasyczną, zawierającą Cztery pory roku A. Vivaldiego (2 miliony egzemplarzy). Koncertuje od ponad 40 lat w najbardziej prestiżowych salach o międzynarodowej renomie.

Podczas wydarzeń zobaczymy zespół w składzie: Nigel Kennedy na skrzypcach i przy klawiszach pianina, Beata Urbanek-Kalinowska z wiolonczelą, Rolf Bussalb z gitarą, Piotr Kułakowski na kontrabasie, oraz Sławomir Berny, który będzie grał na perkusji i instrumentach perkusyjnych.

Organizator: Agencja Perspektywy

www.agencjaperspektywy.pl
www.ikonyjazzu.pl

Ikony Jazzu na FB: www.facebook.com/ikonyjazzu

Regulamin koncertu: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin