Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Grudzień na Poznańskim Jarmarku Świątecznym

15.12.2022 10:06:23

Podziel się

Betlejem Poznańskie zawitało na Międzynarodowe Targi Poznańskie i od momentu oficjalnego otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Plac Powszechnej Wystawy Krajowej zamienił się w magiczne miasteczko św. Mikołaja i ta świąteczna atmosfera potrwa aż do 23 grudnia.

TEKST: Zuzanna Mojska
ZDJĘCIA: MTP

Tuż obok najwyższej choinki w Poznaniu znajduje się lodowisko oraz wypożyczalnia łyżew. Dodatkowo w każdy piątek i sobotę w godzinach 19:00-21:00 na lodowisku odbywa się zabawa taneczna z DJ-em.

Na placu Powszechnej Wystawy Krajowej znajduje się także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: karuzela wenecka, świąteczna kolejka czy cieszące się ogromną popularnością zjazdy pontonowe. Warto odwiedzić także pięknie zaaranżowany domek św. Mikołaja, w którym wykonywane są pamiątkowe zdjęcia, a o magiczną atmosferę dbają pracowite elfy. Kolejnym niezapomnianym przeżyciem będą z pewnością odwiedziny w domku z symulatorem lotu saniami. Panoramiczny obraz w saniach oraz ruchome fotele sprawiają, że uczestnicy zabawy czują się, jakby naprawdę unosili się nad zimową krainą. Brzmi zachęcająco? A to dopiero początek listy atrakcji! Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można przejechać się na młyńskim kole, odwiedzić Mirror Cube czy symulator lotu do Laponii samolotem F-18 w strefie patrona radiowego radia Eska. W strefie partnera strategicznego – firmy Enea – dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach manualnych i zimowej grze w statki. Enea przygotowała także fotobudkę 360°, dzięki której każdy może uwiecznić magiczne chwile na Poznańskim Jarmarku Świątecznym. Nie możemy zapomnieć także o łosiu Marcinie, który zaprasza wszystkich do korzystania atrakcji, zagadując odwiedzających w gwarze poznańskiej.

Bilety warto kupić online na platformie ToBilet.

Weekendy pełne emocji
Od 2 do 4 grudnia w Poznań Congress Center odbędzie się towarzyszący jarmarkowi Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Kolejny weekend od 9 do 11 grudnia to uwielbiamy przez poznaniaków Poznań Ice Festival, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W programie znajdują się także liczne koncerty, spektakle dla dzieci oraz pokazy akrobatyczne. Organizatorzy przygotowali również oferty dla grup zorganizowanych obejmujące warsztaty oraz korzystanie z poszczególnych atrakcji i poczęstunki.

Coś na ząb
Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka. Od tradycyjnych rozgrzewających potraw, takich jak bigos, krokiety czy pierogi, po słodkości: gofry, churrosy, gorącą czekoladę. Oczywiście w Poznaniu nie mogło zabraknąć także pyry z gzikiem.

Szczegółowy program jarmarku: www.jarmark.poznan.pl  

Główne wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.
Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.
Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!