Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Hiszpański temperament w sercu poznania

03.11.2020 14:47:31

Podziel się

W sumie jest ich na świecie ponad 400 i jeden w Polsce – w sercu stolicy Wielkopolski. Na głównej ulicy Poznania, nieopodal Zamku Cesarskiego, w stuletniej kamienicy mieści się butikowy hotel NH Poznań. – Nowoczesne i eleganckie wnętrza z hiszpańskimi akcentami sprawiają, że Goście czują się tu wyjątkowo i miło spędzają czas – mówi Agnieszka Oćwieja, General Manager NH Hotel Poznań.

ROZMAWIA: Michał Nowak
ZDJĘCIE:
Aneta Lud wig, Archiwum

Poznański rynek hotelarski stoi przed dużym wyzwaniem, obecnie w naszym mieście jest więcej hoteli niż turystów. Czy tak jest faktycznie?

Agnieszka Oćwieja: Rynek hotelarski, nie tylko w Poznaniu, przeżywa obecnie bardzo trudny okres. Duży odpływ turystów i brak imprez targowych to dla wszystkich hotelarzy bardzo wielka strata. Mierzymy się z tym wyzwaniem i już przygotowujemy się na nadejście lepszych czasów. Nieprzerwanie od ponad stu lat, obiekt znajdujący się przy ul. Święty Marcin 67, gości osoby przyjeżdżające do Poznania. Mimo trudności mamy nadzieję na kontynuowanie tej tradycji. NH Poznań to czterogwiazdkowy hotel mieszczący się w zabytkowej secesyjnej kamienicy, będący uosobieniem „nowoczesności w miejscu z wieloletnią historią”. Nasz oryginalny, niepowtarzalny charakter jest dużym atutem, na który zawsze zwracają uwagę Goście. NH Poznań jest pierwszym i jedynym jak do tej pory hotelem hiszpańskiej sieci NH Hotel Group w Polsce. Tak jak w Poznaniu, również na całym świecie, sieć NH wyróżnia się wyjątkowym usytuowaniem swoich hoteli, w klimatycznych budynkach, na głównych ulicach miast, w bardzo atrakcyjnych turystycznie miejscach.
W NH Poznań od samego wejścia widać dbałość o detale i elementy hiszpańskiej kultury. 93 przestronne pokoje urzekają ciepłą kolorystyką, drewnianymi podłogami z eleganckiego orzecha, a na głównej klatce schodowej można dostrzec oryginalne secesyjne poręcze... Wszystko to zostało utrzymane jednak w nowoczesnym stylu.

Standard czterech gwiazdek wymaga wysokiej jakości świadczonych usług i odpowiedniego przygotowania. Jaką rolę w hotelu odgrywa zespół, z którym Pani na co dzień współpracuje?

Ludzie to podstawa tworzenia wartości. W moim sercuzawsze dominowały hiszpańskie nuty. Hiszpania skradłamoje serce podczas pierwszej wizyty w tym kraju.To właśnie wtedy zrodziło się zamiłowanie do hiszpańskiejkultury i jej kuchni z niepowtarzalnymi smakami.Doznania te przyczyniły się do podjęcia współpracyz hiszpańskim inwestorem i zarządzania hotelem NH Poznań. Od samego początku wspierał mnie zespół energicznychi entuzjastycznych ludzi. Jestem dumna, że mamw zespole najlepszych, młodych duchem profesjonalistów,którzy zapewniają doskonałą obsługę naszymGościom. A w dodatku robią to z poświęceniem i pasją,z uśmiechem i dobrą energią, ponieważ lubią to, corobią. Do współpracy z nami zaprosiłam również Gosięi Łukasza z Chill City, którzy z pełnym zaangażowaniemprowadzą SPA w naszym hotelu.

Jesteście butikowym hotelem, który ma 93 pokoje.Czy takie obiekty są częściej wybierane przez Gości,którzy liczą na większy spokój i chęć indywidualnego,bardziej rodzinnego traktowania?

Goście mają różne preferencje i wybierają różne miejsca.Do NH Poznań przyjeżdżają osoby, którym zależy naspokoju, rodzinnej atmosferze. Z dumą zapewniamy każdemuGościowi przyjazną i elastyczną obsługę, a takżeindywidualne podejście. Właśnie ta gościnność przyciągado naszego hotelu Gości z całego świata, a niektórzyz nich przyjeżdżają do nas nieprzerwanie od 10 lat.

Kompleksowa organizacja spotkań biznesowy chod kilku lat stała się obowiązującym standardem. W Waszej ofercie również można znaleźć takieusługi, prawda? Co Gość biznesowy zyskuje współpracującz Wami?

Przede wszystkim wsłuchujemy się w potrzeby i życzenianaszych Gości. W NH Poznań znajduje się 6 sal konfekonferencyjnychprzystosowanych do realizacji konferencji,spotkań biznesowych, a także rodzinnych.Obecnie, w czasie pandemii, wprowadziliśmy innowacyjnąusługę, jaką jest ,,NH Poznań online”, co oznacza,że nasze przestrzenie konferencyjne aranżujemy nastudia filmowe do realizacji webinarów czy konferencjionline. Transmisja może odbywać się na żywo lub zostajenagrana, a później zmontowana. Nasi Goście otrzymująpełne wyposażenie w postaci kamer, oświetlenia, bardzoszybkiego i stabilnego łącza internetowego. Nad przebiegiemwydarzenia czuwa ekipa techniczna z wieloletnimdoświadczeniem realizatorskim.Takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne w czasach,kiedy nie mogą odbywać się konferencje i kongresy.


Hotelarstwo i gastronomia to praktycznie nierozerwalnyzwiązek. Jaką rolę odgrywa dobrakuchnia w hotelu i Szef kuchni z odpowiednimdoświadczeniem?

W restauracyjnej karcie miłośnicy smaków odnajdąpołączenie kuchni tradycyjnej z elementami fusion. Szefkuchni Paweł inspiruje się kuchnią lokalną, to właśnielokalni dostawcy dostarczają nam świeże i najwyższejjakości produkty.Nasza kuchnia to podróż pośród smaków i aromatów,które wypełniają wnętrze restauracji.

Niepowtarzalne hiszpańskie wino i tapas, które serwujemy,przenoszą nas w niezapomnianą podróż posmakach Półwyspu Iberyjskiego. Moja miłość do kuchnihiszpańskiej zrodziła się już od pierwszej wizyty w tymkraju, dlatego też staramy się przekazać naszym Gościomchoć trochę tych doznań. Krótko mówiąc ,,hiszpańskitemperament w centrum Poznania”!Zdradzę też mały sekret naszej restauracji niezwiązanyz jedzeniem – poza częścią główną sali, nasz hotel skrywaprawdziwą perełkę – klimatyczny ogród zimowy. WinterGarden to oszklona sala w sercu hotelu, w której niejednapara powiedziała sobie ,,TAK”. Zapraszam, by napić się tuhiszpańskiego wina i dać się porwać klimatowi historycznejpoznańskiej kamienicy.


O ile się nie mylę, jesteście jednym z nielicznych,a może nawet i jedynym hotelem w ścisłym centrum Poznania, w którym jest SPA. Czy dużo Gości wybiera Waszą ofertę, kierując się właśnie takąwartością dodaną?

Kto obecnie nie potrzebuje relaksu, zatrzymania, uspokojeniamyśli? Kto po wielogodzinnej jeździe samochodemczy locie samolotem nie marzy o masażu? Kto mającchwilę dla siebie, nie chce zadbać o swoje samopoczuciei wygląd? Trudno wyobrazić sobie hotel, który dumnyjest z umiejętności słuchania i rozumienia potrzeb Gości,a nie oferuje odpowiedzi na te potrzeby. Dlatego zapewniamynaszym Gościom miejsce, które daje im odetchnąćod codzienności. Poza strefą saun, gdzie goście mogąskorzystać z sauny fińskiej i parowej, poza salką fitness,oferujemy naszym Gościom relaks w Chill City SPA. Tomiejsce jedyne w swoim rodzaju, stworzone z miłości donatury i siły, jaką daje ludziom. Myślę, że najlepszą rekomendacjątego miejsca są opinie Gości, którzy skorzystaliz masaży i zabiegów. Wystarczy poczytać...

Jakie NH Poznań ma plany na przyszłość i czegomożna Wam życzyć w tych nietypowych czasach?

Przewidywanie przyszłości w obecnych czasach jestbardzo trudne. Odpowiadając na potrzeby otoczenia, naprzełomie sierpnia i września, wprowadziliśmy dla naszychGości specjalną aplikację StayApp, która pozwalana korzystanie ze wszystkich dostępnych w hotelu usługza pośrednictwem smartfona lub komputera. Zwiększato bezpieczeństwo naszych Gości i personelu, ponieważlogując się za pośrednictwem urządzenia, unikamy kontaktuosobistego. Innowacje, jakie wprowadzamy, majązwiększyć bezpieczeństwo i komfort pobytu.Podsumowując, mogę nieśmiało stwierdzić, iż naszezaangażowanie w obsługę Gościa, innowacja i kreatywnośćdowodzą, że bycie hotelarzem to nie zawód, to pasja.