Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

I ty możesz zostać najpiękniejszą panną młodą

17.12.2019 12:00:00

Podziel się

Już 12 stycznia wystartuje kolejna edycja konkursu Najpiękniejsza Panna Młoda. Jego inicjatorka i pomysłodawczyni – Roma Grzybek – nie kryje radości i już dziś zaprasza wszystkie panny młode na casting, który odbędzie na Targach Ślubnych. Jak to jest zostać najpiękniejszą i dlaczego to wydarzenie jest tak wspaniałą przygodą, opowiada Sylwia Szymenderska, zwyciężczyni tegorocznej edycji.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Romana Wrembel

Jak się czujesz jako Najpiękniejsza Panna Młoda? Nie ukrywam, że będąc w jury, głosowałam właśnie na Ciebie.

Ojej, bardzo się cieszę. Dziękuję. Czuję się zaszczycona i z dumą noszę ten tytuł, tym bardziej, że jest to werdykt niezależnego jury. Wiem jak wiele serca i zaangażowania dziewczyny wkładają w coroczną organizację, dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa, że miałam szansę być częścią tego projektu. Do konkursu dostałam się już po wybraniu finałowej 10, zastępując dziewczynę, która musiała zrezygnować. Byłam bardzo zaskoczona telefonem od Romy Grzybek z pytaniem czy wezmę udział. Nie spodziewałam się tego, a już w ogóle nie spodziewałam się wygranej. Traktowałam udział jako przygodę i poszerzenie własnych horyzontów.

Co zmienił w Twoim życiu ten tytuł?

Jestem raczej osobą nieśmiałą w kontaktach z ludźmi, otwieram się dopiero przy bliższym poznaniu. Nie należę również do osób, które lubią być w centrum uwagi, dlatego konkurs był dla mnie sporym wyzwaniem. Szczególnie Gala Finałowa przed publicznością, podczas której każda z nas musiała się zaprezentować oraz odpowiedzieć na pytania, których wcześniej nie znałyśmy. Dlatego decyzję, że wezmę udział, traktowałam jako dobry moment na próbę przełamania swoich słabości, jako mały punkt zwrotny w niektórych aspektach życia. Myślę, że stałam się bardziej pewna siebie, wzrosło również moje poczucie własnej wartości. Poznałam wiele wspaniałych osób, nie tylko wśród organizatorów, ale również wśród dziewcząt. Taka rada dla nieśmiałych: czasem nie warto zastanawiać się, co to będzie i czy damy sobie radę. Czasem trzeba po prostu się odważyć i spróbować.

Czy warto startować w tego typu konkursach?

Oczywiście, że warto! Przede wszystkim poznajesz wielu nowych ludzi, ich punkt widzenia, nawiązujesz relacje, poznajesz nie tylko innych, ale również siebie. Różne sytuacje wymuszają na nas różne zachowania, a nie da się ukryć, że w konkursach nie startujemy codziennie. Uczymy się nowych rzeczy, możemy czerpać inspiracje, motywujemy się do działania. Dreszczyk emocji, który towarzyszy rywalizacji, adrenalina przed ogłoszeniem werdyktu również jest jedyna w swoim rodzaju. Warto choć raz ją poczuć. Konkurs to również nagrody. W przypadku Najpiękniejszej Panny Młodej 2019 były to m.in. suknia ślubna, podziękowania dla gości weselnych, tort, wybielanie zębów, pomoc wedding plannerki, osobista florystyka, zaproszenia na zabiegi Spa, bielizna, biżuteria, makijaż okazjonalny, bon do ekskluzywnego sklepu odzieżowego, pobyt w hotelu oraz wiele innych cennych nagród. Biorąc udział w konkursie nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. Nie tylko nagrody rzeczowe, ale również rozwój osobisty i pewność siebie. 

Dlaczego zdecydowałaś się wystartować?

O konkursie słyszałam już parę lat wcześniej. Co więcej, brałam udział w castingu w 2017, ale nie dostałam się do finałowej 10. Z racji tego, że ślub zbliżał się wielkimi krokami (czerwiec 2019), postanowiliśmy z obecnym już mężem, że czas na zakup obrączek. W tym celu wybraliśmy się na Targi Ślubne, które odbywały się w styczniu. Pół godziny przed zamknięciem Targów, idąc zakupić wybrane obrączki, zatrzymała nas dziewczyna z pytaniem czy nie wezmę udziału. Zgodziłam się spontanicznie. Ponownie zrobiono mi zdjęcie, wypełniłam formularz zgłoszeniowy, po czym miałam czekać na telefon. Jak wspomniałam wcześniej, do finałowej 10 się nie dostałam, byłam 11 i zastąpiłam dziewczynę, która zrezygnowała z udziału. Telefon od Romy był dla mnie niemałym zaskoczeniem. Warto było spróbować ponownie.

Jak się przygotowywałaś do konkursu?

Przygotowania odbywały się w ciągu miesiąca poprzedzającego galę finałową. Wszystkie finalistki zostały zaproszone do Instytutu Idea Fit&Spa w Poznaniu. Tam mogłyśmy się poznać, poplotkować o naszych zbliżających się ślubach, poddałyśmy się również zabiegom Spa. Następnie odbyła się wizerunkowa sesja zdjęciowa, miałyśmy wykonane fryzury, makijaże oraz biżuterię dobraną przez stylistkę. Po całym dniu czekała na nas uroczysta kolacja w Hotelu Rezydencja Solei w Poznaniu i kolejne dwie sesje zdjęciowe następnego dnia oraz wybór sukienek koktajlowych marki L’avenoir, w których miałyśmy się zaprezentować podczas Gali Finałowej NMP. Był to bardzo sympatyczny weekend, pełen emocji, jak również odskocznia od życia codziennego. W kolejnych tygodniach czekał na nas wybór stylizacji casualowych w salonie marki Niumi oraz sukienek ślubnych w salonie sukni ślubnych Amy Love Bridal. Był to punkt przygotowań, na który wszystkie chyba najbardziej czekałyśmy. Każda z dziewcząt miała okazję przymierzyć nie jedną, a kilka sukienek ślubnych. Same przygotowania do wieczoru Gali Finałowej NPM rozpoczęły się wczesnym rankiem. Miałyśmy wykonane fryzury, makijaże, dobór biżuterii i dodatków, a także próbę choreografii, aby dobrze zaprezentować się na wybiegu.

Co najbardziej zapamiętałaś?

Sympatyczną atmosferę, ogromne starania i zaangażowanie organizatorów, którzy naprawdę wkładają w ten konkurs całe swoje serce. Nie zapomnę również zejścia po czerwonym dywanie na schodach hotelu Blow Up Hall 5050 podczas ogłaszania wyników i emocji, które towarzyszyły mi, gdy okazało się, że zostałam najpiękniejszą Panną Młodą 2019. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć! Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe panny młode do wzięcia udziału w tym konkursie, właśnie dla tych emocji.

 

Edycja 2019

PARTNERZY GŁÓWNI: Studio Szminka, INNA Studio

PATRONAT MEDIALNY STRATEGICZNY: Wedding.pl

PARTNERZY: Twoja PeSa, Agencja Spinki, Zaczarowane warkocze

SPONSORZY GŁÓWNI: Instytut Idea Fit & Spa, Amy Love Bridal, dentista.pl, foods by Ann

SPONSORZY: NeoNail, Le Brate, Happy Pins, Papillon Torty Artystyczne, Chabur, Dreameye Studio, Apart, L’avenoir, bajzel

PATRONI MEDIALNI: Sukces po poznańsku, Nasz głos poznański, ZankYou, Lowedin, Klub Kobiet Przedsiębiorczych