Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Jesienny liść!

18.10.2022 12:56:21

Podziel się

Jesień nieodmiennie kojarzy mi się nie tylko z porą roku, ale również z okresem w życiu. Z racji tego, że sam urodziny obchodzę wrześniowo, to refleksje związane z przybywaniem lat i bądź co bądź starzeniem się, pojawiają się u mnie właśnie jesienią. Pomyślałem więc, że odcinek na ten sezon poświęcimy jesieni… życia.

Starsi klienci, seniorzy, emeryci. To od nich zaczynałem swoją naukę zawodu. Mój dziadek Władek – notabene fryzjer męski za okupacji – ochoczo oddawał swoje włosy do strzyżenia i twarz do ogolenia pierwszemu wnukowi, a ja z zacięciem (dosłownie!) szlifowałem na nim swoje umiejętności. Potem szef oddawał mi wiekowych klientów do wyrównania fasonu i regularnego golenia. Przyzwyczaiłem się do starszych ludzi i lubiłem słuchać ich opowieści. Wtedy – w latach osiemdziesiątych – wciąż żywe były ich wspomnienia sprzed wojny, które chłonąłem jak historie spod Grunwaldu. Teraz, po prawie czterdziestu latach od tamtych chwil, dojrzali to są ci, którzy wtedy byli w wieku, w jakim ja jestem dzisiaj. Czas goni, więc nie ma na co czekać, a senior też może, a chyba nawet powinien dobrze wyglądać.

Zatem dla panów wieku powyżej średniego na włosach proponujemy elegancję. Może czasem trochę ekstrawagancką i casualową, ale zadbany mężczyzna w jesieni życia może sobie pozwolić na więcej. Przede wszystkim: nie musi już nikomu nic udowadniać. Pewny siebie, dumny ze swoich osiągnięć i wciąż z podniesioną i wypielęgnowaną głową, może spokojnie przemierzać świat. Takiej emerytury wszystkim życzymy.

Dobrej jesieni!

Fryzury:
Adam Szulc
Tymoteusz Woźniak

Zdjęcia:
Maciej Bogaczyk
Paweł Horosiewicz

Modele:
Stanisław Bukowski
Waldemar Wiśniewski
Bogusław Paweł Gładysz
Jerzy Szulc
Franciszek Głów
Marek Seiffert
Zygmunt Swornowski