Witamy w kwietniu! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Jeśli Jaś się czesać nie nauczy to Jan nie będzie tego umiał

07.06.2023 10:01:38

Podziel się

Mawiają, że dzieci są przyszłością narodu. Tak też twierdzimy w naszej Jamie. Kiedy prawie cztery dekady temu zaczynałem być uczniem nieżyjącego już Stefana Siankowskiego, wybitnego poznańskiego fryzjera i nauczyciela technologii usłyszałem: „Dzieci są najważniejszymi klientami w zakładzie fryzjerskim”. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział, że to one odpowiadają za kontynuację i wymianę pokoleń na fotelu, a poza tym przynoszą świeży powiew i nowe trendy. I to prawda.

TEKST: Adam Szulc & Jama

Dzieci nasiąkają zachowaniem swojego ojca, dziadka czy starszego brata, z którym przychodzą się razem strzyc. Potem do końca życia będą wspominać te chwile. Jeśli zapytać mężczyzn o wspomnienia z pacholęcych wizyt u fryzjera, zawsze z sentymentem i rozrzewnieniem mówią o tym, że wrażenie robiły duży fotel, dodatkowa deska, przywitanie z fryzjerem, zapachy wody kolońskiej, nowe oblicze w lustrze, gwar i atmosfera inicjacji dla młodego grzdyla dopuszczonego do męskich tajemnic. Tak to działa i teraz.

Początek czerwca to dzień dziecka, ale ten miesiąc to również zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Ewidentnie myślimy wtedy o młodych ludziach. Zastanawiamy się jaki my im zostawimy świat i co oni z nim zrobią. Jedno jest pewne - niech będą wtedy dobrze uczesani!

Ta sesja zdjęciowa z młodzieżą to była przede wszystkim ogromna zabawa dla nas wszystkich. Nagromadzenie małolatów w krótkim czasie i na małej przestrzeni sprawiło, że każdy był w dobrym nastroju, a młodzi modele dodawali tego nieprzewidywalnego pierwiastka do całej akcji. Przede wszystkim jednak prezentowali się znakomicie przed obiektywem. Tej prezencji, śmiechu i uśmiechu życzymy im na całe życie. A poza tym jak Jasia nauczymy regularnie dbać o siebie i przeznaczać na to czas, to Jan na pewno będzie miał to we krwi. Zmieniajmy świat od przedszkola!

Wszystkiego dobrego na dzień dziecka i udanych wakacji!

Fryzury:
Adam Szulc
Tymoteusz Woźniak
Joanna Kaczmarek
Tamara Krupa
Adam Szulc Junior

Zdjęcia:
Maciej Bogaczyk

Modele:
Franciszek Bibel
Tymon Bibel
Olaf Jagielski
Zack Adrian Krupa
Antoni Kucharzewski
Antoni Kulus
Florian Nowak
Witold Nowak
Aleksander Sulima- Skórka
Wincenty Walentynowicz
Tadeusz Własny
Maciej Zawadzki
Stanisław Zawadzki