Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kamena Rally Team wraca zwycięsko znad Morza Czarnego

22.10.2022 11:00:16

Podziel się

W połowie października zespół rajdowy Kamena Rally Team wybrał się do Rumunii na rajd 4V Rally Raid aby przetestować nowe rozwiązania techniczne wprowadzone do pojazdu.

Ten rumuński rajd, będący rundą Mistrzostw Rumunii, odbywa się w najbardziej turystycznej rumuńskiej miejscowości - Konstanta.  Jest to jeden z najbardziej cenionych wyścigów w całych mistrzostwach Rumunii Rally Raid, którego głównym elementem jest prędkość i nawigacja. - Bardzo lubimy wracać do Rumunii ze względu na klimat jaki tu panuje. Otwarta przestrzeń, fajny, szybki teren a do tego piękne widoki blisko Morza Czarnego sprawiły, że po raz kolejny wzięliśmy udział w tym rajdzie - mówi kierowca Tomasz Białkowski.

4V Rally Raid to zawody, w których nierozerwalne są umiejętności kierowcy do opanowania samochodu, utrzymania jego parametrów użytkowych do mety, umiejętność nawigatora do wiernego podążania za wskazówkami roadbooka i wytrzymałość samochodu, a ich koordynacja jest niezbędne do ukończenia wyścigu. Dla Dariusza Baśkiewicza to spore wyzwanie. - Ten raj zawsze kojarzy mi się z trudną nawigacją – bardzo łatwo popełnić błąd i stracić dużo czasu. Na szczęście nie mieliśmy takich przygód. Naszym nadrzędnym celem było testowanie nowych modyfikacji w trakcie rajdu, które udało nam się zakończyć sukcesem. 4V Rally Raid Romania oferuje nam to, co najbardziej lubimy – długie oesy poprowadzone wśród pięknych krajobrazów, z trudną nawigacją, a także świetna atmosfera. Mieliśmy już okazję zwiedzić te tereny, więc z przyjemnością ponownie je odwiedzimy w ramach naszej rajdowej podróży - mówi Dariusz Baśkiewicz.

Rajd 4V Rally Raid składał się z dwóch dni zmagań po ponad 200km dziennie. Na koniec odbyła się ceremonia w czasie której zespół odebrał aż dwie nagrody: pierwsze miejsce w swojej grupie oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kamena Rally Team wraca z medalami do Polski. Mają tylko tydzień na przygotowania i serwis pojazdu, ponieważ za chwile ruszają do Portugalii na Rundę Pucharu Świata.