Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Karnawał w blasku promiennej cery

23.01.2019 12:00:00

Podziel się

Jak szybko i skutecznie zadbać o siebie, aby pięknie wyglądać podczas imprezy? Które zabiegi wybrać, żeby były bezpieczne i gwarantowały rewelacyjny efekt? Piękna w tydzień?!

TEKST i ZDJĘCIA: Magdalena Daraszkiewicz, Katarzyna Smolak / Studio Kosmetologii Profesjonalnej Esthetic


Pierwsza i podstawowa zasada jest taka, że trzeba dbać o siebie regularnie. Na co dzień, dobre przyzwyczajenia gwarantują nam zachowanie skóry w dobrym stanie, a aktywność fizyczna wzmacnia naszą kondycję, co wpływa również na nasz wygląd.

Ale jeśli nie mamy czasu na regularne wizyty w gabinecie kosmetologicznym i czujemy oraz widzimy, że nasza cera jest poszarzała i zmęczona? Są na to cudowne metody – naprawdę! Nawet w dniu wyjścia do klubu, na imprezę można zafundować sobie zabieg bankietowy, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki  nada gładkości i blasku naszej cerze. W takim cudownym działaniu najlepiej sprawdzają się peelingi. Kwasy: ferulowy, azelainowy czy mlekowy są łagodnymi substancjami i nie są fotouczulające, co bardzo ważne i dlatego można je stosować o każdej porze roku. Przepięknie rozświetlają skórę, nie powodując podrażnień.  – Po peelingu z kwasu ferulowego efekt wypoczętej i jeszcze bardzie rozjaśnionej, pełnej energii cery otrzymamy, gdy zafundujemy sobie witaminową bombę, czyli zabieg z wysokostężonej witaminy C – mówi Katarzyna Smolak, kosmetolog  i współwłaścicielka Esthetic Studio w Poznaniu. – Po peelingu, kiedy kwas złuszczy nam martwe komórki naskórka, warto zakończyć zabieg maską w płatach,  ponieważ bardzo głęboko wchłoną się naturalne substancje z tejże.

Taki kompleksowy trzyetapowy zabieg jest jak działanie dobrej, życzliwej nam wróżki. Cera promienieje, a makijaż na dobrze odżywionej skórze będzie się trzymał do samego rana.

Ukłony Szanownej Masce

Gdy Doża ogłaszał w Wenecji karnawał wszyscy nosili maski i znikały różnice społeczne. Wobec maski wszyscy byli równi. W dobrym tonie było powitać się słowami: „Ukłony Szanownej Masce” lub „Uniżony sługa Szanownej Maski”. Dziś, dbając o piękną cerę, warto pochylić się nad maskami, ale tymi z Dalekiego Wschodu. Maski w płatach z naturalnych składników, zawierające czyste oleje mineralne. Skąd się wziął ich fenomen? Za co kochają je Koreanki? Są jak zastrzyki dla skóry stanowiące szybką i skuteczną rewitalizację skóry. Maski Unitouch, zawierające ekstrakty z jaśminu, wody oceanicznej, świetlika, orchidei nawilżają oraz odżywiają skórę głęboko, dzięki czemu w zaciszu własnego domu można swojej skórze zapewnić zabieg odżywczy na najwyższym poziomie. – Wybierając maski w perfumeriach lub sklepach internetowych zawsze trzeba przeczytać skład, czy rzeczywiście dany produkty zawiera najlepsze, pochodzące z natury składniki? Czy w zawartości nie ma barwników, parabenów? – mówi Magdalena Daraszkiewicz, kosmetolog i współwłaścicielka Esthetic Distribution. – Sam napis „Naturalna Maska” niestety nie gwarantuje nam  produktu, który będzie darem Matki Ziemi.

A jeśli mamy aż dwa, trzy tygodnie?

Gdybyśmy nieco wcześniej mogły znaleźć czas na przygotowanie się do wielkiego wyjścia to jest to bardzo dobra decyzja. Profesjonalnie i kompleksowo warto skorzystać z technologii ENDERMOLOGIE LPG – ALLIANCE. To zabieg na twarz i całe ciało. Nowoczesny i gwarantujący szybkie efekty. Po trzech zabiegach zdecydowanie poprawia się kondycji skóry, a w 67% następuje wygładzenie cellulitu. Z kolei tenże masaż podciśnieniowy wykonany na twarz zdecydowanie nadaje skórze jędrności, redukuje oznaki starzenia oraz niweluje pierwsze zmarszczki. Zabieg można wykonywać co dwa, trzy dni. Mezoterapia igłowa zastosowana na dwa tygodnie przed bankietem bardzo głęboko i na długo odżywi nam skórę. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.