Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Klinika naturalnych uśmiechów

17.05.2018 12:00:00

Podziel się

Polska lekarz stomatolog Agnieszka Kulik wyróżniona prestiżowym tytułem Silver Member organizacji Style Italiano, zrzeszającej najlepszych lekarzy stomatologów z całego świata. Taki tytuł każdego roku otrzymuje zaledwie 10 stomatologów. Poznańska dentystka otrzymała go za innowacyjne podejście do stomatologii, wykorzystujące najnowsze technologie cyfrowe w projektowaniu idealnych, naturalnych uśmiechów.

Socjologowie, publicyści czy trend researcherzy rozpisują się o bliskiej przyszłości opartej na cyfryzacji. Sztuczna inteligencja oraz modyfikowanie genotypu, aby wpływać na cechy fizyczne i mentalne człowieka na poziomie zarodka, coraz częściej nas absorbują, a my z niedowierzaniem czytamy o nadchodzącej erze projektowania człowieka. Z podobną nieufnością jeszcze kilka lat temu spoglądaliśmy w przyszłość cyfrowych możliwości, jakie będą dostępne w medycynie i stomatologii. Kiedy pojawiły się pierwsze drukarki 3D furorę robiły wszelkie prezentacje wydruków 3D, będące odwzorowaniem projektu z programu komputerowego. Pomimo zapowiedzi naukowców, że już za kilka lat protezy czy wypełnienia będą wykonywane w sposób cyfrowy… nie chcieliśmy w to wierzyć. Czas jednak płynie szybko, a zmiany są jedyną stałą i dzieją się niepostrzeżenie każdego dnia.

Indywidualny plan leczenia 

W ten sposób działający od ponad 10 lat gabinet stomatologiczny Exclusive Dental Studio wkroczył kilka lat temu w świat cyfrowej stomatologii. Wydawało się, że inwestycja w wiedzę i najnowszy sprzęt, oferowany na świecie przez cyfrowych potentatów, zagwarantuje szybkie i płynne przejście do etapu, na którym uśmiechy będą wykonywane całkowicie cyfrowo. Jednak lekarze Agnieszka Kulik i Kamil Szewczyk przeszli długą drogę, by finalnie stać się polskimi pionierami w projektowaniu naturalnych uśmiechów. I nie była ona ani łatwa, ani tania.

Krokiem milowym w tym przedsięwzięciu było stworzenie Biblioteki Naturalnych Uśmiechów. Długo jeszcze będzie to główny element wyróżniający na rynku stomatologicznym prace wykonane w poznańskim Exclusive Dental Studio. Jednak sama baza danych nie wystarczy, aby tworzyć idealnie piękne uśmiechy. Do tego potrzebne jest jeszcze całe zaplecze urządzeń i materiałów o najlepszych parametrach. Działając zgodnie z holistyczną filozofią, plan leczenia w Exclussive Dental Studio jest układany dla każdego pacjenta indywidualnie, w oparciu o szereg badań i konsultacji.

Nowoczesne metody

Aby pacjent mógł cieszyć się nowym pięknym i naturalnym uśmiechem w proces leczenia zaangażowany jest zespół składający się z 10 specjalistów z różnych dziedzin stomatologii i techników dentystycznych. Wszystko po to, by uśmiech był przede wszystkim zdrową i idealną wersją naturalnego uśmiechu pacjenta. Co to znaczy? Doktor Agnieszka Kulik w trakcie pierwszej konsultacji koncentruje się nie tylko na leczeniu zachowawczym, ale również przewiduje następstwa wszelkich wad zgryzu, bruksizmu czy złych nawyków i planuje leczenie mające na celu zniwelowanie tych czynników. W tym miejscu do akcji wkracza szereg nowoczesnych technologii. Zaczyna się od skanowania jamy ustnej skanerem wewnątrzustnym 3D, a dane trafiają do programu komputerowego. Jest to nie tylko znaczne ułatwienie dla stomatologa, ale także zwiększenie komfortu pobierania wycisków dla pacjenta. Otrzymany obraz ma najwyższą jakość oraz dokładność, które to pozwalają technikom stomatologii ocenić sytuację, sprawdzić każdy szczegół i zaplanować na przykład leczenie ortodontyczne, dające najlepszy i najszybszy efekt.

Przymierz swój uśmiech

Także na podstawie skanu oraz zdjęć i filmów projektowane są uśmiechy wymagające zmiany estetyki, a uzyskiwane przez licówki czy korony. Dla niektórych brzmi to nadal jak science fiction, ale właśnie w Exclusive Dental Studio można przymierzyć swój docelowy uśmiech. Mock up, czyli próbny wydruk zaprojektowanych zębów lekarz nakłada na zęby pacjenta dosłownie na kwadrans, aby ten mógł zobaczyć, jaki efekt uzyska w momencie zakończenia leczenia. – Nie od razu udało się opanować wszystkie zmienne wpływające na jakość projektów i wydruków 3D prac. Droga do perfekcji była długa i często okupiona porażkami – mówi stomatolog Kamil Szewczyk. – Cały zespół specjalistów stomatologii spędził niezliczoną ilość nocy czekając na zakończenie frezowania ultracienkich licówek, ale często okazywało się, że efekt nadal nie był satysfakcjonujący. Pomimo wykorzystania algorytmów naturalnie występujących w przyrodzie i połączeniu tego z pracą na najnowszych technologiach, osiągnięcie perfekcji wymagało czasu.

Wytrwałość i pracowitość jednak się opłacała, bo dziś widać, że prace wykonywane w Exclusive Dental Studio każdego dnia zdobywają uznanie zarówno pacjentów, partnerów oraz firm współpracujących z kliniką. Exclusive Dental Studio jest opinioliderem producentów i jako pierwsze ma dostęp do najlepszych i najnowszych technologii oraz materiałów, a zdolni i pracowici lekarze są zapraszani na elitarne wydarzenia stomatologiczne na całym świecie. Niecały miesiąc temu doktor Agnieszka Kulik została wyróżniona przez zrzeszającą najlepszych stomatologów organizację Style Italiano poprzez zaproszenie do Pollenzo pod Turynem w celu wygłoszenia wykładu i zaprezentowania najciekawszych prac kliniki przed wąskim gremium znakomitych specjalistów stomatologii z całego świata. Nawet jeśli za drzwiami gabinetów czy laboratorium dzieją się najbardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne, dla każdego pacjenta przychodzącego do Exclusive Dental Studio to miejsce pozostaje najbardziej przyjaznym i ciepłym miejscem na świecie, dzięki uśmiechniętemu i życzliwemu zespołowi, nietuzinkowemu wnętrzu i oczywiście malinowej herbacie, o której już krążą legendy.