Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Klucz do skarbca

Podziel się

W powieści Frances Burnett „Tajemniczy ogród” mała bohaterka Mary Lennox znajduje klucz do tajemniczego, pachnącego różami ogrodu, odkrywając swoje królestwo, w którym poprzez obcowanie z naturą można wyleczyć ciało i duszę. Dzisiaj i my szukamy – mniej lub bardziej świadomie – remedium na codzienność, chcąc nadać jej szczególnych barw i zapachów. Takim miejscem może być Osiedle Księżnej Dąbrówki pod Poznaniem, które od ponad dwóch dekad tworzy miejsce przyjazne do życia dla kolejnych pokoleń.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIE: Nickel Development Sp. z o.o.

 

Sięgająca historią IX wieku Dąbrówka, od lat przyciąga swoimi licznymi walorami kolejnych mieszkańców. Ta malownicza miejscowość, leżąca na zachód od Poznania, posiada wygodne połączenie z miastem – trasą S11, transportem publicznym oraz podmiejską koleją. Tutejsi mieszkańcy korzystają z rozwiniętej infrastruktury: dwie galerie handlowe, nowoczesne zaplecze edukacyjne, przychodnia, apteki, restauracje i kawiarnie zaspokajają ich najważniejsze potrzeby. W niedalekiej odległości od miejscowości znajdują się liczne tereny rekreacyjne – Las Zakrzewski, ścieżki spacerowe i trasy rowerowe, a także Jezioro Niepruszewskie z atrakcyjną plażą owocową w Zborowie. Jeziora, rozległe tereny leśne, rezerwat ornitologiczny, parki, pałace, dwory to codzienność dla mieszkańców Dąbrówki, która z roku na rok zyskuje na popularności, stając się znana jako zatopione w zieleni miejsce z nowoczesną infrastrukturą i doskonałym wygodnym dojazdem.

Królewskie życie w Dąbrówce
Na stworzonym przez Nickel Development Osiedlu Księżnej Dąbrówki życie jest niemal dworskie. Takiego charakteru nadają także nazwy ulic: Pałacowa, Zamkowa, Koronna czy Książęca. Osiedle jest duże, ale zachowuje kameralny charakter dzięki niskiej zabudowie, nowoczesnej i ciekawej stylistyce. Odmienne architektonicznie kolejne etapy cieszą oko, ale także dają mieszkańcom to, co najważniejsze: wygodne, ustawne domy i mieszkania, dodatkową przestrzeń w postaci balkonów, tarasów i ogrodów oraz swobodę w przemieszczaniu się po okolicy. Kilkanaście kilometrów od miasta wystarcza, aby przełączyć się na tryb slow life – życie bez pośpiechu, dążenie do równowagi między pracą a odpoczynkiem, częste obcowanie z naturą. Nie bez powodu każdy monarcha utrzymywał przy swoim pałacu okazałe ogrody – dawnej zwykle barokowe, w stylu francuskim, a potem bardziej swobodne i naturalne, zwane angielskimi. Bez względu na to jaki styl będzie nam bliższy – trudno takim miejscom odmówić wdzięku i piękna, a przede wszystkim kojącego wpływu na duszę i umysł. Naturalna przyroda gminy Dopiewo nie układa się w regularne, geometryczne zielone kwartały, jakie pamiętamy z obrazów Bernardo Bellotto zw. Canaletto malującego w XVIII wieku Pałac w Wilanowie i jego przepiękne ogrody. Jest za to bogata w naturalne, pełne swobody piękno, które dla pracujących w Poznaniu stanowi prawdziwą odskocznię.

Skarbcowa - klejnot Dąbrówki
Skarbcowa - 12 etap Osiedla Księżnej Dąbrówki zapowiada się imponująco i bardzo różnorodnie. Deweloper zaprojektował 21 mieszkania w zabudowie wielorodzinnej o charakterze willi miejskich, 38 mieszkań dwupoziomowych oraz zabudowę szeregową. Ta ostatnia jest właśnie w przedsprzedaży. Zabudowa szeregowa to 34 dwukondygnacyjne, 4-pokojowe domy o powierzchni ok. 97 m kw. każdy. Parter domu to przestronny salon z aneksem kuchennym – miejsce rodzinnej integracji i wspólnie spędzanych wieczorów. Piętro zaś to prywatna strefa komfortu: trzy pokoje, w których każdy znajdzie intymność i spokój lub z radością zasiądzie do pracy, czy swojego hobby. Dwa z nich będą także posiadać wygodne loggie. Przed domem zaś znajdzie się taras i ogród., który będzie można zaaranżować zgodnie ze swoim upodobaniem. Nickel Development zadbał także o nowoczesne rozwiązania: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, możliwość montażu fotowoltaiki, smart home, a także opcję wykończenia pod klucz. Dodatkowo – w ramach personalizacji wnętrza przewidziano możliwość wydzielenia dodatkowego pomieszczenia: na własny biznes lub miejsce twórczej pracy. Ta propozycja z pewnością trafi w gusta rodzin, które obok wygody i komfortu cenią naturę i swobodę. Odebrany od dewelopera klucz do Skarbcowej może stać się kluczem do szczęścia.