Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kobiety mają głos! Równość, edukacja, przyszłość

11.08.2023 11:05:59

Podziel się

Jubileuszowy XV Kongres Kobiet odbędzie się w dniach 2-3 września 2023 r. w Poznaniu. Wydarzenie pod hasłem "Kobiety mają głos! Równość, edukacja, przyszłość" zgromadzi kobiety z całej Polski, reprezentujące różne zawody, grupy wiekowe i poglądy. Podczas Kongresu odbędzie się 5 sesji plenarnych, 77 paneli w 17 centrach tematycznych z udziałem ponad 400 panelistek, prelegentek i moderatorek.

Uczestniczki dyskutować będą m.in. na temat nowoczesnej edukacji, zdrowia, ekologii, polityki socjalnej, równościowej ekonomii, Europy, problemów migracyjnych, kultury, samorządów polityki i wielu zagadnień, które dotyczą kobiet we współczesnej Polsce przed wyborami. Kongres ma na celu budowanie egalitarnej i praworządnej demokracji, opartej na równych prawach, władzy i szansach zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Ewa Sufin-Jacquemart,  członkini Zarządu, podkreśla, że od 15 lat Stowarzyszenie Kongresu Kobiet troszczy się dla nich, o równe prawa, szanse i możliwości. Edukacja odgrywa kluczową rolę w dążeniu do tego celu, ponieważ wpływa na kształtowanie od najmłodszych lat świadomości kolejnych pokoleń w duchu egalitarnej demokracji i szacunku dla innych. Kobiety mają w tej sprawie znaczący głos i aktywnie angażują się we wprowadzanie pozytywnych zmian.

Kongres Kobiet od 15 lat uczestniczy w budowaniu demokracji takiej, jaką chcemy widzieć w naszym kraju: opartej na równych prawach i szansach zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Prof. Magdalena Środa, jedna z „matek założycielek”, na pytanie do kogo skierowany jest Kongres, odpowiada  -  Do kobiet wszystkich zawodów i stanowisk, kobiet z miast i wsi, młodych i dojrzałych, zdrowych i chorych, szczęśliwych i nieszczęśliwych – i dodaje -  Zapraszamy kobiety sukcesu i kobiety, o których dzieci zwykły mówić „moja mama nie pracuje”, a które są tytankami pracy. Kongres jest dla kobiet, które chcą pogadać, stawić opór temu co złe i niesprawiedliwe, które chcą coś razem zbudować, pomarzyć, ale i działać, poczuć  siłę we wspólnocie, moc w solidarności, bo „nigdy nie będziesz szła sama”.

W Kongresie wezmą udział znane osoby i liderki z całej Polski, takie jak: Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Monika Płatek, Danuta Hubner, Katarzyna Kasia, Agnieszka Holland,  Anja Rubik, Dominika Kulczyk, Hanna Machińska, Janina Ochojska, Agnieszka Graff, Ewa Kopacz, z Wielkopolski m.in. Bogumiła Kaniewska, Paulina Stochniałek, Violetta Ratajczak, Maja Staśko, Dorota Raczkiewicz, Iwona Chmura-Rutkowska, Anna Schmidt-Fic, Aleksandra Sudolska i wiele innych kobiet.

W jubileuszowy XV Kongres Kobiet zaangażował się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, który jest organem samorządu województwa wielkopolskiego oraz Departament Edukacji i Nauki. Inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rzecz kobiet są realizowane w wielu obszarach. Zaangażowanie w rozwój społeczny i równościowe realizowanie praw człowieka, tworzenie warunków umożliwiających dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom, to priorytety dla Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Stowarzyszenie Kongres Kobiet zachęca wszystkie kobiety do aktywnego uczestnictwa i bezpłatnej rejestracji na wydarzenie. Obiecuje wiele wartościowych debat, paneli i inspirujących spotkań. Pragnie uświadamiać kobiety, że przez swoje działania mają szansę wpływać na przyszłość nie tylko Polski, ale także Unii Europejskiej i całego świata. Spodziewamy się ponad 4 tysiące osób.

 

Partnerzy Główni: Dermedic, IKEA, Kulczyk Foundation, Lidl, ODHIR, Veolia, Zagroda Szczęśliwych Zwierząt
Partnerzy medialni: Forbes Women, Wysokie Obcasy

 

BEZPŁATNA REJESTRACJA

PROGRAM XV KONGRESU KOBIET