Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kociołek na ogniu

05.07.2024 11:03:18

Podziel się

Pokochaliśmy gotowanie jedzenia na ogniu. Grillowanie stało się niemal narodowym obyczajem od maja do września. Zjedliśmy tony karkówki, kaszanki, kiełbas i filetów z kurczaka, a okazuje się, że można inaczej. Ogólnopolska Ambasada Dziczyzny Lizawka, Polski Związek Łowiecki Oddział Poznań oraz de’GUSTATOR PR z kolegą redakcyjnym Juliuszem Podolskim pod naszym patronatem postanowili pokazać, że można inaczej. 10 ekip, w tym trzy młodzieżowe reprezentujące myśliwych stanęły do konkursu kulinarnego, którego zadaniem było przygotowanie dania w kociołku.

TEKST I ZDJĘCIA: Elżbieta Podolska

Jak się okazało powstały niezwykle smakowite dania, które oceniało jury m.in. z takimi tuzami jak: Maciej Nowak, krytyk kulinarny i dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, Jean Bos, który m.in. był kucharzem na dworze królewskim w Belgii, Kurt Scheller, szwajcarski szef kuchni, który pokochał Polskę i określany jest mianem Szef Szefów.

Najlepsze danie upichcił zespół Komisji ds. Promocji Dziczyzny ZO PZŁ w Pile pod wodzą Alicji Fruzińskiej, a było to danie o nazwie Dziczyna&Miód – jelenina duszone z musem z zielonych szyszek oraz kiszonymi ziołami, suszoną kanią i miodem gryczanym.

Przybyli goście nie tylko kibicowali pichcącym, ale także sami degustowali pyszności: bigos na dziczyźnie z Buszynka czy świeżonkę z mięsa bobra i jelenia przygotowaną przez Dzikiego Łosia z Gryfina.