Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kształcimy dzieci ciekawe świata

Podziel się

Joanna Ślęczka wraz z mężem prowadzi 11 przedszkoli i żłobków w całej Polsce. Praca z dziećmi i dbałość o ich harmonijny rozwój to ich wielka pasja i to widać. Właśnie budują kolejne przedszkole Kogut przy ulicy Hawelańskiej w Poznaniu, które pewnie nie różniłoby się od dotychczasowych placówek, gdyby nie fakt, że będzie miało… basen. Ta jedyna w swoim rodzaju placówka rozpocznie działalność we wrześniu. Zapisy już trwają.

 

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Agata Jesse Obiektywnie
[współpraca reklamowa]

Przed Wami otwarcie 12. placówki. I to z basenem. Imponujące.
Joanna Ślęczka: Już nie możemy się doczekać. Tak, to faktycznie będzie nasza dwunasta placówka. W całej Polsce prowadzimy zarówno żłobki, jak i przedszkola. Aktywne Przedszkole Kogut przy ulicy Hawelańskiej w Poznaniu będzie inne i wiem, że nie ma jeszcze takiego w Poznaniu, ponieważ będzie wyposażone w basen. Trwają prace inwestycyjne, placówka ruszy we wrześniu.

Ile dzieci przyjmiecie?
Przy Hawelańskiej będziemy dysponować 76 miejscami w czterech grupach wiekowych. Będzie też 12 miejsc przeznaczonych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od początku funkcjonowania prowadzimy placówki integracyjne, widzimy rezultaty naszej pracy, więc wiemy, że warto.

Po co to robicie?
Dla dzieci i dla rodziców. Drobne deficyty rozwojowe u dzieci zdarzają się dosyć często, ale z doświadczenia wiemy, że grupy integracyjne i praca ze specjalistami pozwalają im się z tym uporać. Wszystko za sprawą właściwie dobranych programów edukacyjnych i doświadczonej kadry.

Skąd pomysł wybudowania przedszkola z basenem?
Prowadzimy nasze placówki już 12 lat. Od dawna rozmawiamy z rodzicami, pytamy, co moglibyśmy jeszcze zrobić, aby ułatwić im opiekę nad dzieckiem. Doszliśmy do wniosku, że ze względu na sporą grupę dzieci regularnie uczęszczających na basen po południu, pomożemy rodzicom zaoszczędzić czas oraz uniknąć sporów rodzicielskich o mokre włosy czy źle zawiązany szalik. Z sali przedszkolnej na basen dziecko będzie miało dosłownie kilka kroków. A to wszystko w ramach normalnego programu edukacji przedszkolnej. Planujemy zajęcia na basenie minimum dwa razy w tygodniu w małych, bezpiecznych 6-8-osobowych grupach. Zajęcia na basenie to doskonała forma ruchu, bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci nie tylko z orzeczeniami.

Macie specjalną grupę terapeutów dla dzieci z orzeczeniami?
Każde dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które do nas przychodzi, ma zapewnione pełne spektrum opieki terapeutycznej, które wynika z jego diagnozy. Dla każdego dziecka tworzony jest tzw. IPET, czyli indywidualny plan edukacji terapeutycznej. Mamy wykwalifikowanych rehabilitantów, logopedów, psychologów, którzy pracują z nami od lat. Nasze przedszkola i żłobki to nie tylko indywidualne podejście do każdego dziecka, ale to także dbałość o specjalne potrzeby edukacyjne, wspomaganie dziecka w jego indywidualnej drodze do dorosłości oraz rozwijanie jego talentów. Bo przecież każde dziecko jest w czymś dobre. Basen jest idealnym uzupełnieniem naszej oferty: uspokaja, rozluźnia, harmonizuje i wprowadza inną jakość terapeutyczną. No i uczymy pływać!

Kto będzie prowadził zajęcia na basenie?
Nasz basen będzie niewielki, stworzony do pracy w małych grupach, ale też dostępny dla osób spoza przedszkola, które będą chciały skorzystać z oferty lekcji pływania i oswajania się z wodą dla maluszków. W prowadzeniu basenu podjęliśmy współpracę z WOPR-em, a więc z grupą wysoko wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Zapraszamy od września wszystkich rodziców z dziećmi, którzy mają ochotę skorzystać z pływalni.

Basen będzie głęboki?
Nasz basen ma 120 cm głębokości. Stworzony jest tak, żeby mama lub tata nie musieli walczyć o życie, wchodząc z dziećmi do wody i czuli się komfortowo. Wyposażony będzie w całą niezbędną infrastrukturę: szatnie, przewijaki, suszarki. Nastawiamy się na młodsze dzieci, na zajęcia dzieci z rodzicami w małych kilkuosobowych grupach, które gwarantują wysoką jakość zajęć.

Dlaczego Wasze placówki nazywają się Kogut?
A to jest dobre pytanie. To filozofia naszych wszystkich placówek i podejścia do wychowywania dzieci. Pełna nazwa brzmi: Aktywne Przedszkole Kogut! Chcemy, aby nasze dzieci dorastały w otwartości na świat, pewności siebie, zaangażowaniu, poznawaniu nowych rzeczy, zjawisk i ludzi, żeby uczyły się bycia liderami, bycia ciekawymi ludzi i tego, co nas otacza, żeby były takimi kogutami. Od początku prowadzimy placówki pod nazwą Kogut i to jest nasz znak rozpoznawczy. Praca z dziećmi i dbałość o ich harmonijny rozwój to nasza pasja. A wiadomo, że pasja to serce i zaangażowanie. Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby, potencjał, dlatego stawiamy na to, aby kształtować to, co u nich najlepsze. Indywidualne podejście pozwala na wszechstronny rozwój dziecka, jego wzmacnianie, zapewnienie tego, czego w danej chwili potrzeba. Mamy doskonałą kadrę, bo w pracy z dziećmi najważniejsi są ludzie. To oni kształtują i budują ich horyzonty. I my to wiemy. Czekamy na Was przy Hawelańskiej 25 w Poznaniu!