Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kuracja, która zmienia ciało i życie

16.07.2019 12:00:00

Podziel się

Każdy z nas pragnie mieć piękne i zdrowe ciało. Dzięki kuracjom odchudzającym połączonym z masażem leczniczym jest to możliwe. O swojej innowacyjnej metodzie dbania o kondycję fizyczną i psychiczną, która zmienia ciało, daje zdrowie, buduje pewność siebie, a także zwiększa asertywność opowiada Anna Budzyńska – założycielka Instytutu Nowa Linia.

ROZMAWIA: Marta Józefczak
ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Instytut Nowa Linia działa już 30 lat. Skąd zainteresowanie problematyką diety i kształtowania sylwetki?


Aneta Budzyńska:
 Niewątpliwie moje zainteresowanie zdrowym życiem powstało po zdiagnozowaniu przez lekarzy we Francji, mojego własnego problemu nadwagi i złej jakości tkanki jako „nieuleczalnych”. To sprawiło, że zainteresowałam się tym tematem bliżej. Konieczną wiedzę, poza formalnym wykształceniem, zdobywałam przez lata współpracując z lekarzami i sportowcami na najwyższym poziomie. Dziś u mnie i naszych pacjentów po kuracjach nie można dopatrzeć się tendencji genetycznych do przybierania na wadze

Jest Pani autorką innowacyjnej metody odchudzania. Na czym ona polega?

Prowadzimy kilkanaście metod odchudzających zgodnych ze stylem życia czy chorobami osób, które wybierają naszą pomoc. Jedną z nich jest metoda Endcell (z R). Metoda ta polega na spektakularnym otwarciu przepływów zarówno limfatycznych, jak i krwionośnych, autorskimi masażami. Sprawia, że indywidualnie dobrana dieta działa odchudzająco na danym fragmencie ciała. Masaż jest zmienny z zabiegu na zabieg. Dzięki temu usuwa zrosty proteinowe z obszaru tkanki tłuszczowej oraz obrzęki, co wymaga stałej uwagi i ciągłej zmiany technik. Tak odżywione ciało o perfekcyjnie zmienionej strukturze tkanki, staje się zachwycająco młode i jędrne, gotowe do nauki trzymania stałych wag.

Jakie efekty przynosi kuracja w Instytucie?

Kuracja zmienia ciało, a tym samym nastrój, poprzez regulację układu hormonalnego w szerokim pojęciu. Daje zdrowie i pozwala zmniejszać lub odstawiać brane leki. Ponadto, buduje pewność siebie, zwiększa asertywność oraz tchnie spokojem i radosną dynamiką. Brzmi to jak propaganda (śmiech), ale potwierdzają to wszyscy pacjenci. Lubią u nas bywać.

Czy każdy może podjąć się kuracji? Może istnieją przeciwwskazania, które wykluczają z jej udziału?

Współpracy dietetycznej podejmujemy się z każdym pacjentem. Czasami, przy poważnych schorzeniach, wymagamy jednoznacznej zgody lekarza prowadzącego pacjenta. Dzieje się tak zarówno przy zmianach rakowych, obecności tętniaków, jak i przy równoległym leczeniu psychiatrycznym związanym z braniem leków. Mamy zwyczaj prowadzenia każdego z tą samą ostrożnością i precyzją, bo przecież nie każdy jest świadom swych chorób. My jesteśmy na to uważni, więc pacjent wypoczywa u nas pod dobra opieką.

Kiedy najlepiej podjąć kurację? Wiosną, a może zimą?

Okres lata czasami tworzy przelotne zachcianki. Pacjenci zgłaszają się do nas, ponieważ chcą prezentować się dobrze podczas wakacyjnych podróży. Osoby korzystające z kuracji w pozostałych sezonach pragną przeważnie dużych zmian w swoim życiu. Są to decyzje głębiej przemyślane i o długofalowych efektach.

Obecnie coraz więcej panów dba o swoje ciało. Czy wśród Państwa pacjentów są również mężczyźni?

Gdy zaczęłam pracować w Polsce w 1999 roku, po latach praktyki zawodowej we Francji, szokowała mnie mała ilość mężczyzn dbających o siebie. W tej chwili śmiało i licznie korzystają z naszych porad żywieniowych, indywidualnych treningów sportowych, a wręcz masowo z masaży kształtujących sylwetkę. Męski świat wyraźnie pięknieje i to jest miłe, a równocześnie rośnie świadomość, że jakość życia zależy od jakości pożywienia.

 

Instytut Nowa Linia
Ośrodek odchudzania i kształtowania sylwetki
Mogileńska 4, 61–052 Poznań
e-mail:sekretariat@nowalinia.pl
tel. +48 503 053 610