Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Lafrentz dla uczniów [GALERIA ZDJĘĆ]

09.01.2024 11:24:06

Podziel się

Lafrentz Polska, lider w obszarze projektowania, zarządzania i realizacji inwestycji budowlanych, a także firma Budimex, jedna z wiodących firm budowlanych w Polsce, rozpoczęli strategiczną współpracę z Zespołem Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu.

MATERIAŁY ORGANIZATORA

W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów budownictwa. Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się 6 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm. Budimex już od kilkunastu lat wspiera rozwój młodych w branży, organizując dla nich m.in. płatne praktyki zawodowe w ramach projektu Akademia Budimex. Teraz dołączą do niej uczniowie z Poznania.

Współpracę z uczelniami czy szkołami technicznymi z sukcesem realizuje również spółka Lafrentz, której pracownicy każdego roku w okresie wakacyjnym pełnią rolę mentorów dla kilkunastu uczniów czy studentów. - Wierzymy, że edukacja jest kluczem do dalszego rozwoju branży budownictwa. Jesteśmy gotowi podzielić się naszym know-how oraz doświadczeniem, aby wesprzeć rozwijające się talenty – powiedział Maciej Durski, Prezes Zarządu w Lafrentz Polska.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z tej nowej inicjatywy. Nasza firma zawsze kładła nacisk na odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności – powiedział Krzysztof Starkowski, Dyrektor Oddziału w Budimex S.A.

Inicjatywa ta umożliwi młodym ludziom lepsze zrozumienie i przygotowanie się do kariery zawodowej w tych dynamicznie rozwijających się dziedzinach.