Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Lato nad wodą

10.07.2018 12:00:00

Podziel się

W Poznaniu przybywa miejsc, w których podczas letnich upałów można się ochłodzić, popływać albo spędzić przyjemnie czas nad wodą. Od lipca poznaniacy mogą się cieszyć pływalnią letnią w Parku im. Jana Kasprowicza – obiekt wystartował po gruntownej modernizacji. Poza tym skorzystać można z kąpielisk w Strzeszynku, Krzyżownikach, nad Rusałką czy nad Maltą.

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: POSiR

– Bardzo nam zależało, by pływalnia była gotowa na wakacje i jesteśmy szczęśliwi, że to się udało. To był obiekt, na który czekali wszyscy poznaniacy, a szczególnie mieszkańcy Łazarza. W tej dzielnicy praktycznie nie było pływalni – mówi Tomasz Lewandowski, Zastępca Prezydenta Poznania. W zmodernizowanej pływalni w Parku Kasprowicza miłośnicy kąpieli mają do dyspozycji 50-metrowy basen sportowy, osobny basen ze zjeżdżalnią oraz brodzik z masą atrakcji dla dzieci. Można powiedzieć, że to taki wodny, kolorowy plac zabaw.

Oprócz basenów, można skorzystać z toru do street workoutu oraz boiska do siatkówki plażowej i miejsca do gry w bule. Coś dla siebie znajdą też osoby, które od aktywnego spędzania czasu wolą wypoczynek na leżaku. Przy dużym basenie wyłożona została trawa. Można na niej położyć koc lub ręcznik i obserwować kąpiących.

Wakacje na Chwiałce

Atrakcje podobne do tych właśnie uruchomionych w Parku Kasprowicza, mieszkańcy Poznania znajdą także na drugim z zarządzanych przez POSiR basenów odkrytych. Chwiałka, czyli pływalnia letnia przy ul. Spychalskiego, to dla wielu poznaniaków miejsce kultowe. W upalne dni z basenu sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika korzystają setki gości. Chwiałka jest też areną zmagań dzieci w Junior Poznań Triathlon oraz siatkarskiego turnieju Chwiałka Cup.

Lub nad jeziorem

Warto pamiętać, że latem w Poznaniu można popływać nie tylko w basenach. Wszystkich amatorów kąpieli w akwenach naturalnych POSiR zaprasza na swoje kąpieliska. W tym roku jest ich aż pięć: po jednym na Malcie, Rusałce i Strzeszynku i dwa na Jeziorze Kierskim. – Każdy, kto zagląda na nasze kąpieliska, może się przekonać, że zmieniają się one na plus – zaznacza Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Co roku przybywa na nich infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Spędzanie czasu nad wodą w Poznaniu już dawno przestało polegać na opalaniu się i kąpielach. Teraz dochodzi do tego aktywne uprawianie sportu, a dla dzieci – szaleństwa na bogato wyposażonych placach zabaw. W ostatnim czasie metamorfozę przeszły kąpieliska w Strzeszynku i Krzyżownikach (Jezioro Kierskie). Dzięki projektowi „Plażojada” pojawiły się tam nowe pomosty, siłownie zewnętrzne i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Pracownicy POSiR zapewniają, że unowocześnianie poznańskich kąpielisk jeszcze się nie zakończyło i czeka nas jeszcze wiele niespodzianek.