Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Lotniczo, jesienno-zimowo z Ławicy

09.10.2023 15:18:49

Podziel się

Czy planując swoje lotnicze podróże w tym roku, braliście pod uwagę możliwość przedłużenia swoich wakacji? Jeśli tak, to dobrze, bo z lotniska Ławica już jesienią w rozkładzie lotów znajdą się nowości, jakich dotąd nie było! Końcówka października przyniesie nam dwie najważniejsze i spektakularne: Dubaj z nową na Ławicy linią lotniczą flydubai oraz Lizbona z Ryanair.

TEKST i ZDJĘCIA: Port Lotniczy Poznań-Ławica
[współpraca reklamowa]

Poznań będzie trzecim polskim miastem, po Warszawie i Krakowie, z którego linia lotnicza flydubai będzie latać bezpośrednio do Dubaju. Grzegorz Bykowski, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, komentując zapowiedź nowego połączenia, powiedział: – Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań Poznań – jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai, obejmującej 120 kierunków w 52 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży w ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszenie nowej trasy z Poznania do Dubaju otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego, jak i biznesowego do tej części świata.

Brak konieczności wykupu pełnej wycieczki z biura podróży, by dostać się do Dubaju, to dla wielu osób spory atut. Zadowoleni będą zapewne ci pasażerowie, którzy do tego największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą polecieć biznesowo lub samodzielnie planują urlop w tym kraju. Z Poznania trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele, dotrzemy do Portu Lotniczego Dubai International (DXB), położonego 5 km od centrum miasta.

A Lizbona z linia lotniczą Ryanair? Stolica Portugalii była na liście pożądanych kierunków lotniczych od bardzo dawna. I teraz już będzie ten kierunek dostępny! Lizbona to idealne miejsce zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i krótki city break. Loty z Poznania będą realizowane od 29 października, dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele, co daje podróżnikom duże pole do manewru. Na miejscu, jeśli skupicie się na zwiedzaniu, na początek polecamy Castelo de S. Jorge, czyli Zamek św. Jerzego. Z niego roztacza się wspaniały widok na miasto, więc przygotujcie się na wyjątkowe widoki i... dobre zdjęcia na profile społecznościowe. Następnie przejdźcie do Alfamy, czyli najstarszej dzielnicy Lizbony. To tutaj poczujecie wyjątkową atmosferę starego miasta! Zdecydowanie trzeba też odwiedzić jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy Portugalii, czyli Wieżę Belem. Niedaleko niej mieści się Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos). Budynek, a właściwie kompleks, wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie można przejść pod mostem 25 Kwietnia. Zapamiętajcie to miejsce, ponieważ jest ono jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych w Lizbonie, więc gdy będziecie pytać o drogę, ludzie będą Was kierować na prawo, lewo lub na wprost mostu. Gdy usłyszycie hasło „most”, to zapewne właśnie o ten będzie chodziło. To i wiele więcej w Lizbonie, na którą czekaliście z Poznania od lat, już od końca października 2023!

Czy czujecie się już zaproszeni do tych dwóch miast? Sprawdzajcie systemy rezerwacyjne przewoźników i od 29 października oba kierunki z Ławicy czekają tylko na Was!