Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Magiczna podróż do podpoznańskiej Dąbrówki

12.06.2019 12:00:00

Podziel się

Jak w 20 minut przenieść się z centrum tętniącego życiem miasta do sielskiej krainy, gdzie w dzień ogrom zieleni koi zmysły, a nocą na granatowym niebie gwiazdy kreślą słowa we wszystkich językach świata? Odpowiedzią jest Dąbrówka.

TEKST: Agnieszka Jaworska – Goździewska
ZDJĘCIA: NICKEL DEVELOPMENT

Leżąca na zachód od Poznania wieś stanowi niezwykłą społeczność zaledwie 4000 mieszkańców. Słynące z gościnności, dobrych sąsiedzkich relacji i przyjaznej atmosfery miejsce to doskonała przystań dla rodzin szukających swojego miejsca do życia. Mieszkanie tutaj wybierają z reguły osoby aktywne, które dzień spędzają w Poznaniu, by wieczory i weekendy móc oddawać się sielskim klimatom u boku najbliższych.

Wygodna komunikacja

Życie po zachodniej stronie Poznania to doskonały wybór także ze względu na świetne skomunikowanie z centrum. Do miasta można dostać się szybką trasą S11, podmiejską komunikacją lub koleją. To wygodne rozwiązanie dla uczących się w Poznaniu, którzy w ledwie 12 minut – niczym Harry Potter z przyjaciółmi – mogą pokonać trasę do swojego Hogwartu. Choć peron 9 i ¾ znajduje się w Palędziu, to mieszkańcy Osiedla Księżnej Dąbrówki do stacji kolejowej mają zaledwie 600 metrów.

Os. Księżnej Dąbrówki – Gościniec

Budowane od kilkunastu lat osiedle cieszy oczy architektoniczną różnorodnością, a bogata infrastruktura okolicy zachęca do zamieszkania w tym uroczym miejscu. Dziesięć etapów osiedla to przyjazny kompleks mieszkalny, z drogami wewnętrznymi i chodnikami, oświetleniem, placami zabaw i zielenią. Gotowy do zamieszkania dziesiąty etap Osiedla Księżnej Dąbrówki – Gościniec, oferujący przyjazną zabudowę bliźniaczą, powstał z myślą o rodzinach. Postawione w komfortowej odległości od siebie bliźniaki dają poczucie prywatności, przy jednoczesnym komforcie sąsiedzkiej opieki.

Twój dom

Cztery ustawne sypialnie na piętrze zapewniają komfort zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Duża garderoba z oknem pozwala mieszkańcom utrzymać ład i porządek oraz zminimalizować ilość szaf w pozostałych pomieszczeniach. Atutem domów są także łazienki z oknami i wylewane schody. Znajdująca się na parterze przestronna strefa dzienna zachęca do wypoczynku i rodzinnej integracji. Część kuchenno-jadalna łączy się z salonem, ten z tarasem, a stąd już tylko krok do prywatnego ogrodu, który przez większość roku stanowić może piękną i barwną wspólną strefę relaksu i rekreacji dla całej rodziny. Dla wygody mieszkańców bryle budynku znajduje się także garaż.

Magia miejsca

Dąbrówka ma niepowtarzalny klimat – nad tym miejscem unosi się historia pruskiej rodziny von Tempelhoff. Pierwszym właścicielem Dąbrówki został w latach 30. XIX wieku Karol Edward Tempelhoff, by kilkanaście lat później wybudować tutaj dwór. W 1870 roku otwarto linię kolejową Poznań – Berlin, przebiegającą przez Dąbrówkę, a kilka lat później wybudowano dworzec kolejowy (dzisiejsza stacja w Palędziu). Wieść niesie, że kolejni potomkowie rodziny von Tempelhoff byli urzeczeni polską gospodarnością, gościnnością i pamięcią. Ten tutejszy rys od dekad pozostaje niezmienny, dlatego słynąca z sąsiedzkiej życzliwości Dąbrówka jak magnes przyciąga kolejne osoby, które chcą w tym miejscu mieszkać, zakładać rodziny i wspólnie tworzyć sielski klimat, budując lokalną, wielopokoleniową wspólnotę. Gościniec z radością ugości także i Was.


Osiedle Księżnej Dąbrówki – etap Gościniec
www.dabrowki.com

sprzedaz@nickel.com.pl
tel: +48 506 175 176

Biuro sprzedaży:
Nickel Development Sp. z o.o.
ul. Piątkowska 110
60-649 Poznań