Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Medycyna naturalna w nowoczesnym wydaniu

10.05.2022 11:14:01

Podziel się

Naturalne metody terapeutyczne mają wielu zwolenników, którzy w razie potrzeby właśnie po nie sięgają w pierwszej kolejności. Są także pacjenci, którzy do medycyny naturalnej zwracają się w sytuacji, kiedy nie pomaga medycyna akademicka. Paradoksalnie, choć medycyna naturalna opiera się na „starych”, tradycyjnych metodach terapii, istnieje cała gama super nowoczesnych technologii medycznych, które w swoim działaniu wykorzystują „konserwatywne” bodźce stosowane w medycynie naturalnej. Taki konsensus zaciera różnice pomiędzy starą i nową medycyną, dając najważniejszy i oczekiwany rezultat – skuteczne leczenie wielu chorób i dolegliwości.

TEKST: Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus
ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Przedstawiamy Państwu kilka przykładów takich urządzeń używanych w naszej klinice – Centrum Medycyny Naturalnej BERTA ROGUS w Przeźmierowie k. Poznania.

Fototerapia TriWings® – czyli moc światła
TriWings stanowi najsilniejszy i najskuteczniejszy na świecie system leczenia fotomodulacją LED, łączący wiele kolorów światła w celu wywołania w tkankach interakcji redukujących stres oksydacyjny, zmniejszających ból, reakcje zapalne, wspomagających leczenie chorej bądź uszkodzonej skóry oraz hamujących i zapobiegających skutkom procesów starzenia. Fototerapia przyspiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek, skracając znacznie czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgii plastycznej, a także w uszkodzeniach skóry oraz w przebiegu wielu różnych schorzeń, m.in. trądziku, łuszczycy, bielactwa, redukuje blizny i rozstępy, przy urazach, bólach zwyrodnieniowych oraz stresie i depresji. Terapia polega na cyklu naświetleń tkanek specjalnym panelem LED.

Komora hiperbaryczna – potęga tlenu
Zabieg w komorze hiperbarycznej polega na wykorzystaniu czystego tlenu w warunkach wysokiego ciśnienia, dzięki czemu niweluje się fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek organizmu, co sprzyja leczeniu wielu schorzeń. Znaczący wzrost ilości tlenu w tkankach przyśpiesza procesy regeneracji oraz leczenia miejsc dotkniętych chorobą. Następstwem terapii hiperbarycznej jest nawet 8-krotny wzrost liczby komórek macierzystych, czyli tych, które mają zdolność regeneracji wszystkich uszkodzeń tkanek w organizmie. Zabiegi w komorze podnoszą wydolność organizmu, działają przeciwbólowo, przyśpieszając rehabilitację po urazach i w chorobach układu ruchu. Terapia hiperbaryczna wpływa pozytywnie na dotlenienie mózgu, wspomagając rehabilitację po porażeniach mózgowych, wylewach i udarach. Uśmierza również silne bóle migrenowe i wpływa na nasz ogólny dobrostan: łagodzi objawy stresu, przewlekłego zmęczenia czy napięcia psychicznego, w tym stanów depresyjnych. Poprawia pamięć i koncentrację.

Schwarzy, Onda, Terapia Radiofalowa – siła fal elektromagnetycznych
Te trzy urządzenia wykorzystują niezwykłą siłę fal elektromagnetycznych. Schwarzy wykorzystuje pole elektromagnetyczne do budowania mięśni i modelowania ciała. Wyzwala intensywne skurcze w celu dogłębnej stymulacji mięśni. 30-minutowy zabieg przekłada się na zrobienie 800 brzuszków lub 800 przysiadów. Zabieg modeluje sylwetkę, buduje mięśnie, redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. Onda to rewolucyjne urządzenie wykorzystujące unikalne mikrofale 2,45 GHz, które docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji, rozbijają także cellulit oraz ujędrniają skórę. Już pojedynczy zabieg daje widoczne rezultaty. Terapia Radiofalowa Ukierunkowana przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Terapia ta przynosi natychmiastową ulgę w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

Endermologia LPG Alliance i Presoterapia
Dotyk terapeuty jest niezastąpiony, jednak niektóre zadania lepiej wykonują maszyny. Endermologie® Alliance to prawdziwy fitness dla Twojej skóry. W naturalny sposób pobudza odbudowę i produkcję odmładzających składników skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Masaż podciśnieniowy wykonywany jest w specjalnym kombinezonie przy pomocy głowicy sterowanej komputerowo, składającej się z dwóch ruchomych rolek i komory ssącej, która pod wpływem ciśnienia wciąga fałd skórny, wałkuje go i ugniata. Zabieg ujędrnia skórę, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, odmładza i detoksykuje oraz łagodzi bóle.

Presoterapia IMPRESS 240 ma szerokie zastosowanie w medycynie kosmetycznej, fizjoterapii i kosmetyce. Urządzenie działa poprzez system pneumatycznych rękawów zakładanych na stopy, nogi, brzuch i ręce, wywołując reabsorbcję płynów fizjologicznych oraz drenaż krwi i limfy. Zabieg wskazany jest w przypadku obrzęków, otyłości, cellulitu, zatrzymania wody, odtruwania.

Platrofma Schumanna 3D – niezwykła moc wibracji
Dzięki zastosowaniu unikatowej kombinacji częstotliwości rezonansowej Schumanna 7,83 Hz oraz prawoskrętnych, trójwymiarowych i harmonijnych drgań, platforma oddziałuje na organizm wszechstronnie i wielokierunkowo. Likwiduje blokady i bolesne stany napięć mięśniowych oraz powięzi. Jest wyjątkowo skuteczną terapią przy wszelkich schorzeniach i bólach kręgosłupa. Reguluje układ krążenia, stymuluje układ nerwowy. Wzmacnia mięśnie i kości. Reguluje metabolizm. Poprawia kondycję psychiczną i fizyczną.