Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Metamorfoza ciała i głowy

09.01.2024 11:05:25

Podziel się

Jak to jest zrzucić 60 kilogramów? To uczucie doskonale zna Klaudia Szymkowicz, która nie tylko zwyciężyła w tegorocznym Konkursie Metamorfoz, ale też uczyniła go wyjątkowym. Jako pierwsza w historii wygrała w dwóch kategoriach konkursu i uzyskała wynik, jakiego do tej pory nie było. Osiągnięcie to jest tym bardziej godne podziwu, że 30-latka ustanowiła je mimo wieloletniej walki z depresją.

TEKST i ZDJĘCIA: Studio Figura International
[współpraca reklamowa]

Borykałam się z nadwagą od 10 lat, z depresją od 15. Schudnięcie, o dziwo, pomogło nawet na umysł – powiedziała Klaudia tuż po tym, jak podczas Gali Metamorfoz, organizowanej rokrocznie przez Studio Figura, uzyskała tytuł niekwestionowanej królowej. Za zwycięstwo otrzymała bilet na Zanzibar do 5-gwiazdkowego Zanzibella Hotel & Spa, ale – jak sama mówi – wygrała już wcześniej, bo odzyskała kontrolę nad ciałem i głową.

Historia Klaudii, będąca opowieścią o niezwykłej determinacji i wewnętrznej sile, pewnie pozostałaby nieznana, gdyby nie uczestnictwo kobiety w Konkursie Metamorfoz. To wyzwanie, w którym udział mogą wziąć wszystkie te panie, które z pomocą Studio Figura – międzynarodowej sieci gabinetów modelowania sylwetki – zrzuciły zbędne kilogramy. Zwieńczeniem konkursu jest Gala Metamorfoz, podczas której wyłaniane są najlepsze rezultaty w redukcji masy ciała. Już od kilku lat marka przyznaje dwie nagrody główne – za najwyższy spadek procentowy oraz kilogramowy.

Królowa jest tylko jedna
W każdej edycji konkursu rezultaty uczestniczek były niesamowite, jednak w tym roku przemiana Klaudii zupełnie zmieniła reguły gry. 30-latka, która jeszcze w lutym ważyła 110,5 kg, listopad rozpoczęła z wagą 50,4 kg. Schudła aż 60,1 kg, co przełożyło się na 54,39% masy ciała! To najlepszy wynik w historii konkursu. Co więcej, ostródzianka wygrała zarówno w kategorii procentowej, jak i kilogramowej, dystansując pozostałe uczestniczki i zostając jedyną królową. Zwyciężczyni otrzymała dwie nagrody główne, dzięki czemu wyjedzie na wakacje do Zanzibella Hotel & Spa na dłużej.

Pomiędzy zakończeniem konkursu a Galą Metamorfoz minęły trzy tygodnie, w trakcie których Klaudia zrzuciła kolejne 2 kg. Porównując jej zdjęcia sprzed metamorfozy z tymi zrobionymi w trakcie eventu, można odnieść wrażenie, że to dwie zupełnie inne osoby. Obecnie Klaudia waży 48 kg i to właśnie ta waga pozwala jej czerpać pełną radość z życia.

Tak spektakularny spadek masy ciała nie jest prosty do osiągnięcia w żadnym przypadku, a już zwłaszcza w zawodzie, który uprawia Klaudia. Jak przyznaje 30-latka, będąca szefem kuchni, to rzeczywiście praca była przyczyną jej nadwagi, a właściwie związany z nią niezdrowy tryb życia. Królowa Konkursu Metamorfoz w kuchni nie jadła praktycznie wcale, co rekompensowała sobie z nawiązką wieczorem, po powrocie do domu. W trakcie dnia zaś, aby dostarczyć sobie energii, piła energetyki i kawę z dużą ilością cukru.

Odchudzanie według Studio Figura
Klaudia próbowała schudnąć sama, ale próby te zawsze kończyły się niepowodzeniem. Przełomowa okazała się decyzja o skorzystaniu z pomocy Studio Figura Ostróda. To tam 30-latka zaczęła skutecznie tracić kilogramy. – Potrzebowałam tego kompleksowego wsparcia – mówiła tuż po rozstrzygnięciu konkursu.
Marta, właścicielka gabinetu, wraz z całym zespołem ekspertów zadbała o każdy aspekt przemiany Klaudii. Zgodnie z konceptem marki Studio Figura przygotowała indywidualny plan działania, obejmujący treningi i zabiegi należące do trzech stref – fitness, wellness oraz kosmetologia estetyczna. Oprócz tego laureatka konkursu otrzymała zbilansowaną dietę, produkty do suplementacji oraz pielęgnacji całego ciała, a także niezbędną opiekę. Wszystko to odegrało kluczową rolę w jej sukcesie.
Ogromnym wsparciem dla Klaudii była też jej mama, którą podopieczna Studio Figura Ostróda najpewniej zabierze ze sobą na Zanzibar. – Zawsze mówiła, że dam radę schudnąć, kiedy nawet ja samo w to nie wierzyłam.
Dziś Klaudia wierzy w siebie i w to, że jej wynik może zostać pobity, czego życzy następnym uczestniczkom Konkursu Metamorfoz.