Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Mieszkanie. Sztuka. Biznes. ST_ART Piątkowo

06.04.2023 12:38:22

Podziel się

Wpisuje się w zastaną przestrzeń dzielnicy, ale jednocześnie nadaje jej nowy charakter. Inwestycję wyróżnia współczesna architektura połączona z elementami sztuki street artu przeplatającymi się we wnętrzach budynku. W klatkach schodowych znajdują się liczne przeszklenia, a w mieszkaniach zaprojektowano wysokie okna, dzięki którym mieszkańcy zyskają znacznie więcej naturalnego światła. Gotowa inwestycja ST_ART Piątkowo przynosi nowe możliwości szukającym mieszkań i lokali usługowych.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development
[współpraca reklamowa]

Gotowy, oddany do użytku budynek na poznańskim Piątkowie ma wiele do zaoferowania, podobnie jak i cała dzielnica. Rozwinięta infrastruktura, dojrzała roślinność i dobre połączenie z pozostałymi kwartałami miasta (dzięki m.in. bezkolizyjnej trasie tramwajowej PST) to duże atuty tego miejsca. Stojący na granicy dzielnicy budynek wnosi świeżość do ustatkowanej dzielnicy, symbolizując energię miasta poprzez prostą, ale odważną architekturę i nowoczesną sztukę we wnętrzach. W wejściach do klatek schodowych artysta Noriaki proponuje swoją interpretację miejskiej dżungli, na wyższych kondygnacjach jego flagowa postać – lokalny patriota i obywatel świata Watcher wzbogaca i urozmaica identyfikację pięter. W częściach wspólnych podziwiać można także ekspresyjne i dynamiczne obrazy Grzegorza Gruzy.

Wygoda miejskiego życia
Życie w mieście niesie wiele możliwości. Pond 500-tysięczny Poznań przyciąga licznymi atutami tych wszystkich, którzy oczekują rozwiniętej infrastruktury transportowej, możliwości pracy w międzynarodowych firmach, ale także dostępu do kultury, wysokiej klasy obiektów sportowych, czy organizacji imprez o znaczeniu międzynarodowym. Najważniejsze dla codziennego, dobrego funkcjonowania jest jednak mieszkanie – najlepiej jasne, przestronne i w dogodnej lokalizacji. Funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń pozwala na aranżację lokalu w ulubionym stylu. Mieszkania są wysokie na 2,87 m, wszystkie pokoje posiadają duże okna, przez które wpada mnóstwo dziennego światła. Mieszkańcy ostatnich pięter będą cieszyć się panoramicznym widokiem na miasto.

YouNick Design wykończy „pod klucz”
Dzięki projektantkom z YouNick Design mieszkanie w stanie deweloperskim można w relatywnie krótkim czasie zamienić w gotową przestrzeń do zamieszkania. Pomoże w tym zakup jednego z gotowych pakietów lub indywidualnie zaprojektowana aranżacja. Przygotowane pakiety to wygodne pudełkowe rozwiązania najczęściej wybierane przez inwestorów. Ze względu na możliwość rozszerzenia zakresu pakietu, propozycja jest równie atrakcyjna dla młodych nabywców pierwszych mieszkań. Indywidualny, spersonalizowany projekt zaczyna się od konsultacji z architektką, która w pierwszej kolejności rozpoznaje potrzeby przyszłych domowników, a następnie współpracując z klientami, tworzy projekt wymarzonego wnętrza. Kolejnym krokiem jest wycena, sporządzenie fotorealistycznych wizualizacji, aby zamawiający miał wyobrażenie o finalnym wyglądzie mieszkania. Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap to nadzór nad remontem i wszystkimi procesami logistycznymi, harmonogramem i koordynacją pracy ekipy remontowej. Na końcu klient odbiera czyste i pachnące nowością, starannie wykończone i ze smakiem wyposażone mieszkanie.

Prowadź biznes w ST_ART Piątkowo
Obok wygodnych, funkcjonalnych mieszkań w budynku przewidziano także lokale usługowe. 
Parter inwestycji zaprojektowano z myślą o biznesie, na który deweloper przeznaczył aż 1200 m². Dostępne obecnie lokale mają powierzchnię od 100 do 270 m². Do każdego z nich przynależą także miejsca postojowe – ich liczba zależy od metrażu zakupionej powierzchni. Lokale można nabyć w stanie deweloperskim i zlecić fit-out pracowni projektowej YouNick Design. Świetnie odnajdą się tutaj branże beauty oferujące usługi z zakresu kosmetyki czy fryzjerstwa oraz specjalizacje medyczne, np. salon optyczny, dentysta lub fizjoterapeuta. W pierwszych, sprzedanych lokalach swoją działalność rozpoczęły już Agencja ubezpieczeniowa Allianz, sklep Żabka oraz gabinety lekarskie MoyaMed. Do budynku można wygodnie dojechać ulicami Wojciechowskiego i Lechicką i jest on dobrze widoczny już z daleka, wyróżniając się na tle wieżowców z lat 70. XX wieku nowoczesną architekturą. Tuż obok ST_ART Piątkowo znajduje się Biedronka i stacja benzynowa, więc ruch wokół nieruchomości jest ciągły.

Powstałe w budynku lokale usługowe mają duże witryny, a ich wnętrze można dowolnie konfigurować, w zależności od potrzeb. Na zaprojektowanym przed dekadami Piątkowie nie ma zbyt wielu eksponowanych miejsc, w których można rozwijać swój biznes. Nowoczesny ST_ART Piątkowo z pewnością stanowić może wyróżnik dla planowanego przedsięwzięcia i rozwoju biznesu.