Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Mieszkanie wykończone pod klucz

24.10.2019 13:00:00

Podziel się

Firma Nickel Development rozszerza swoją ofertę wykończenia mieszkań pod klucz. Podczas jesiennej edycji Targów Mieszkań i Domów zadebiutowała usługa wykończenia mieszkań zakupionych z innych źródeł niż inwestycje spółki. Tym samym jest to pierwszy poznański deweloper oferujący swoje usługi tak szeroko.

Tekst i zdjęcia: Nickel Development

Wykończenie mieszkań pod klucz realizowane jest przez Nickel Development od 2011 roku i do dziś wykonano już ponad 200 takich projektów. Wbrew pozorom, nie jest to usługa wybierana wyłącznie przez klientów kupujących najdroższe mieszkania i domy. Świadomi i racjonalnie kalkulujący koszty robót wykończeniowych klienci, coraz chętniej decydują się zlecić je ekipom Nickel Development.

Tempo zależy bardziej od zakresu niż metrażu 

Niespodzianką dla klientów jest szybkie tempo prac. Wielkość zespołu jest dopasowana do metrażu, a czas trwania prac jest bardziej uzależniony od ich zakresu. – Najprostsze projekty, obejmujące tylko podstawowe prace, zajmują nam – niezależnie od metrażu – około 6 tygodni – mówi Izabela Januchowska, projektantka Nickel Development. – Ten czas się wydłuża wraz z rozszerzaniem powierzonego nam zakresu robót wykończeniowych – dodaje. Pakiet podstawowy wykończenia obejmuje szpachlowanie i malowanie natryskowe ścian, położenie paneli podłogowych (wraz z izolacją i pianką), płytek łazienkowych, montaż ceramiki sanitarnej, drzwi wewnętrznych i parapetów z konglomeratu. Cena takiego pakietu to 800 zł/m kw.

Gdy do tego dochodzą kolejne elementy, cena odpowiednio wzrasta. W jednej z ostatnich realizacji klient zamówił wykończenie 120-metrowego domu, co obejmowało dwie kondygnacje mieszkalne, z wydzieloną częścią biurową lokalu. Prace zakończyły się po 12 tygodniach od rozpoczęcia, a zakres obejmował także szafy wnękowe, montaż klimatyzacji i rolet zewnętrznych, położenie schodów oraz wstawienie wszystkich mebli ruchomych. Cena takiego pakietu wyniosła 2500 zł/m kw. Dzisiaj usługa jest przewidziana dla mieszkań z rynku pierwotnego, natomiast zespół projektantów nie wyklucza dalszego rozszerzenia jej na lokale używane.

Sprytni kalkulują korzyści 

Najbardziej oczywistą korzyścią z zamówienia usługi wykończenia pod klucz jest wygoda. Klient kontaktuje się tylko z jedną osobą – w tym przypadku projektantką, a po zamknięciu etapu koncepcyjnego, w spokoju może oczekiwać rezultatów pracy wykonawców. Warto jednak mieć świadomość, że fundamentem korzyści jest obniżenie kosztów dzięki skróceniu czasu wykończenia.

Jak podkreślają specjaliści z Biura Sprzedaży Nickel Development, w takich okolicznościach racjonalność odchodzi zwykle na dalszy plan, a w pośpiechu koszty szybują w górę. Warto więc na starcie docenić przewidywalność czasu realizacji prac wykończeniowych.

Nie należy zapominać przy tym o takich pozornie błahych kwestiach jak dostępność towaru u dostawców, czy znalezienie miejsca na przechowywanie wszystkich materiałów wykończeniowych. Niejeden ze świeżo upieczonych właścicieli mieszkań przekonał się na własnej skórze, jakim kłopotem może być np. położenie podłogi przy jednoczesnej konieczności składowania materiałów do innych prac na podłodze wykańczanego mieszkania.

Wykończenie szyte na miarę potrzeb

Tylko w tym roku zespół Nickel Asystent wykończył 35 mieszkań, a w skali 8 lat, było to łącznie już ponad 200 mieszkań, apartamentów i domów. Przeważająca większość z nich wykracza zakresem prac poza pakiet podstawowy. – Nasze możliwości zwykle zachęcają klientów do rozszerzenia zakresu. Blisko 90% naszych realizacji dotyczy indywidualnych projektów. Natomiast pozostałe 10% to zazwyczaj inwestorzy kupujący mieszkania pod wynajem, którym zależy na tym, by jak najszybciej monetyzować swoją inwestycję – mówi projektantka.

Pierwszymi realizacjami były wykończenia na potrzeby sprzedaży gotowych mieszkań, po czym stopniowo zakres prac był rozszerzany. Najbardziej zaawansowaną pod tym względem realizacją było wykończenie domów pokazowych w inwestycji Warzelnia, które również znalazły swoich nabywców. Tamtejsze projekty, poza wysoką jakością materiałów wykończeniowych, obejmowały m.in. systemy automatyki budynkowej.

Cyfrowe ułatwienia dla klientów 

Podczas targów, Nickel Development zaprezentował również dwa inne, nowe rozwiązania wspomagające klientów jeszcze na etapie wyboru mieszkania. Sztuczna inteligencja ADA pomoże w obsłudze zapytań klientów, którzy zgłoszą się poza godzinami pracy Biura Sprzedaży. Automat komunikacyjny zbierze podstawowe parametry zapytania, aby w następnym kroku sprzedawca mógł zaprezentować już wstępną propozycję dla klienta. Drugim rozwiązaniem jest cyfrowa makieta, na której znaleźć można swoje wymarzone mieszkanie. Tak duże obiekty, jak ST_ART Piątkowo, są trudne pod względem przeszukiwania oferty – to ponad 200 mieszkań. Aplikacja wspierająca makietę znacząco to ułatwia. Zainteresowani zakupem mieszkania w imponującym wieżowcu, który stanie przy ul. Lechickiej w Poznaniu, dzięki nowoczesnej makiecie będą mogli sprawdzić również widok z okna poszczególnych mieszkań, a także zrobić rozeznanie okolicy. Obszar makiety obejmie bowiem obiekty w promieniu ponad 2,5 km.