Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Muzea, w których nie ma mowy o nudzie! [GALERIA ZDJĘĆ]

04.02.2022 11:34:44

Podziel się

Muzeum, najczęściej jeszcze ze szkolnych czasów, kojarzy nam się głównie z monotonnymi wykładami, podczas których powstrzymujemy się od ziewania. Ale to nie znaczy, że w trakcie muzealnych podbojów nie można się dobrze bawić! Poznań ma w swojej ofercie prawdziwe perełki. To miejsca na ciekawe, rodzinne popołudnia, romantyczne randki, a także wypad w gronie znajomych. Zerknij, które z nich warto odwiedzić!

 

Muzeum Historii Ubioru – prawdziwa gratka dla kochających modę!
Pierwsze na naszej liście jest poznańskie Muzeum Historii Ubioru. To niezwykła podróż w czasie, podczas której cofamy się w minione dzieje, by spojrzeć na to, jak ubierali się ludzie, którzy żyli kilkadziesiąt lub kilkaset lat przed nami. Pamiętajcie, że to nie tylko okazja ku temu, by obejrzeć piękne stroje, które same w sobie są arcydziełem rzemiosła artystycznego. To także możliwość spojrzenia przez pryzmat tkanin i ich ułożenia na to, jak żyli tamci ludzie, czym się interesowali, jak wyglądało społeczeństwo i jego warstwy. Doskonałe miejsce zarówno dla zainteresowanych historią, jak i dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez mody i kochają sięgać do jej korzeni. Polecamy szczególnie zwiedzanie z kuratorem.

Fotoplastykon – tajemnice „wielkiej, brązowej beczki”
Ciekawa i obrazowa nazwa Fotoplastykonu, prawda? Jej autorem jest Zbigniew Herbert. Początki poznańskiego Fotoplastykonu okrywają mroki historii, a to stwarza pole dla wyobraźni i licznych dopowiedzeń. Pierwsze wzmianki pojawiają się w 1907 roku, jednak prawdopodobnie nie dotyczą znanego dzisiaj aparatu.
Nie zmienia to jednak faktu, że „wielka brązowa beczka” to początki fotografii 3D. Dzięki optycznemu mechanizmowi możemy oglądać przestrzenne obrazy, które były prawdziwą gratką, jak na czasy, w których powstawały. Dzisiaj znaczenie ma historyczna wartość urządzenia i dziesiątki lat towarzyszenia ludziom w ich rozrywkach. Obecnie poznański Fotoplastykon cieszy swoimi stereofotografiami oczy zwiedzających w zabytkowej Arkadii przy ulicy Ratajczaka i zaprasza do odwiedzania wystaw tematycznych.


Prawdziwie współcześnie, czyli Be Happy Muzeum
Muzeum szczęścia, pluszu, pasteli i kolorowych pączków! Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, takie jest właśnie Be Happy Muzeum. W tym miejscu możemy przenieść się do krainy wyobraźni, cieszyć oczy przeróżnymi (i bardzo ciekawymi) scenografiami i wykonywać dziesiątki, a nawet setki zdjęć i filmików. Absolutnie obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy realizują się w mediach społecznościowych i chcą pokazywać na nich rzeczy zabawne i ciekawe. Ale to również świetne miejsce na rodzinne popołudnie, kiedy to najmłodsi mogą przenieść się do bajkowej krainy i odpocząć w niej razem z mamą i tatą.
W każdym z tych miejsc jest coś, co warto zachować w pamięci albo na twardym dysku komputera i smartfonu. I z pewnością warto, bo każde takie przeżycie to mała podróż, a kto podróżuje – ten żyje dwa razy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ