Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Myślę, że to jest początek pięknej przyjaźni

03.01.2022 16:08:45

Podziel się

Zakup nowego mieszkania to wspaniała przygoda, początek – niczym u Humphreya Bogarta – pięknej przyjaźni. Wkraczasz w świat filmu, którego sam jesteś reżyserem z szansą na Oscary niczym „Casablanka” Michaela Curtiza. Czy będzie to nagroda za nietuzinkową scenografię i aranżację nowej przestrzeni, czy za scenariusz życia pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, a może za najlepszy montaż sąsiedzkich relacji? 250 mieszkań w inwestycji FIQUS Marcelin to potencjał, który daje wiele możliwości.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development Sp. z o.o.

Jednym z trendów widocznych dla deweloperów jest powrót do kolektywu, odchodzenie od izolowania się we własnych mieszkaniach w stronę poczucia bliskości z innymi ludźmi, bycia częścią jakiejś społeczności. Jednocześnie rosną oczekiwania względem jakości miejsca, w którym spędzamy większość swojego czasu. Nickel Development rozumie to doskonale, dlatego proponuje nową inwestycję – FIQUS Marcelin, która oprócz wygodnych mieszkań oddaje nabywcom wspólne przestrzenie, umożliwiające sąsiedzką integrację i nawiązywanie relacji. Już sam zakup mieszkania czyni z Ciebie członka wspólnoty mieszkaniowej, a więc z mocy prawa stajesz się częścią pewnej społeczności. Twoje relacje mogą pozostać oficjalne i skoncentrowane wokół praw i obowiązków wynikających z Ustawy o własności lokali, ale mogą też ewoluować w stronę prawdziwych przyjaźni. Zakończona właśnie przedsprzedaż mieszkań w tej inwestycji pokazała, że większość nabywców lokali to osoby młode, z pokolenia Z oraz Y, dla których istotne są niematerialne przeżycia, a w kontaktach z innymi osobami - otwartość i bezpośredniość. Oni właśnie, stając się animatorami codzienności, mogą sprawić, że sąsiedzkie relacje zyskają na wartości.   

Butikowy koncept mixed-use

Coraz częściej na rynku nieruchomości można zaobserwować zjawisko łączenia w jednej inwestycji funkcji mieszkalnych, usługowych, biurowych i handlowych. W takich multifunkcyjnych budynkach wyrastają wspólne przestrzenie, pozwalające ludziom być bliżej i tworzyć mikrospołeczności. W FIQUS Marcelin samotność nie będzie Ci grozić. Budynek został tak zaprojektowany, aby tworzyć jak najwięcej sposobności do integrowania się mieszkańców. Miejscem, które w szczególny sposób będzie służyło sąsiadom jest Living Room – wspólna przestrzeń dla wszystkich. Nowocześnie urządzona, wypełniona polskimi meblami w naturalnych barwach będzie - dzięki możliwościom wydzielenia stref – zmieniać swoje funkcje w ciągu dnia. Przed południem cisza i aromat świeżo zaparzonej kawy nastroi do pracy, udziału w inspirujących warsztatach, a popołudniowo-wieczorny luz zachęci do gry w planszówki, szachy lub w tenisa stołowego. Możliwości integracji będzie jeszcze więcej – na parterze budynku znajdą się bowiem lokale usługowe (w tym jeden przygotowany specjalnie pod działalność gastronomiczną), gdzie w nie mniej przyjaznej atmosferze będzie można spędzać popołudnia i wieczory. Od wiosny do jesieni zaś miłośnicy wylegiwania się z książką na leżaku, będą mogli doświadczać tej przyjemności na ogólnodostępnych tarasach na 7., 9. i 10. piętrze.

Spotykamy się offline i online

Mieszkańcy chętnie wyjdą poza swoją prywatną przestrzeń, aby porozmawiać z sąsiadami. Skąd wiadomo, że będzie o czym? Już sam fakt, że wybrałeś mieszkanie w tej konkretnej lokalizacji sugeruje, że masz z  nimi wiele wspólnego. Zwróciliście uwagę na niebanalną architekturę, rozwiązania sprzyjające budowaniu przyjacielskich relacji, kaskadową ekspozycję zieleni, lokale usługowe, czy bliskość Lasku Marcelińskiego. Z rozmów zrodzi się sympatia, a z tej chęć do pomocy i współdziałania. Sąsiedzi, często jeszcze przed przeprowadzką, zakładają w mediach społecznościowych grupy mieszkańców, której członkowie początkowo dyskutują o odbiorach mieszkań, ekipach remontowych i przeprowadzce, by po kilku tygodniach zająć się codziennością w najlepszym tego słowa znaczeniu. Okazuje się, że sąsiedzi pochodzą zarówno z Poznania, jak i z małych, okolicznych miasteczek Wielkopolski, a każdy do wspólnoty wnosi coś innego: miód z domowej pasieki, borówki z lasu przy domu, ręcznie szyte torebki, usługi IT. Ty możesz zaoferować sąsiadom fotelik samochodowy, z którego Twoje dziecko już wyrosło, zbędny stolik, poprosić o wydrukowanie dokumentu, zapytać o dobrego fryzjera, pediatrę, czy najsmaczniejsze pączki. A może znajdzie się ktoś chętny, aby nauczyć Twoje dziecko matematyki, a entuzjasta sportu zorganizuje rajd rowerowy? Bez względu na to jaki rodzaj przyjaźni Cię fascynuje: czy jest to „Mały Książę”, czy „Trzej Muszkieterowie”, czy inspirowana „Casablanką” przyjaźń w filmie „Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy – masz szansę odkryć ją w gronie najbliższych. Sąsiedzi -  tak jak i Ty – znajdą się w nowej sytuacji, będą potrzebowali wsparcia i dobrego słowa. W FIQUS Marcelin wszystko co potrzebne będziecie mieć na wyciągnięcie ręki. 

FIQUS Marcelin

  • 250 mieszkań
  • Lokale usługowe
  • 1-4 pokoje
  • 25-104 m²
  • 3 tarasy
  • Living Room
  • Hala garażowa dla samochodów i jednośladów
  • Stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych

 

Nickel Development Sp. z o.o.

Salon Sprzedaży

Piątkowska 110, Poznań

Tel. 506 175 176

sprzedaz@nickel.com.pl