Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nagrody Starosty rozdane [GALERIA ZDJĘĆ]

10.02.2023 11:25:10

Podziel się

Spółka Apart, Fundacja Mój Mount Everest oraz Krystyna Semba zostali laureatami tegorocznych Nagród Starosty Poznańskiego. – Mam wrażenie, że dziś, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy wokół nas autorytetów, pozytywnie myślących o drugim człowieku ludzi, którzy odrzucają język nienawiści i zamieniają go na dialog z poszanowaniem wszystkich wartości – mówił Jan Grabkowski podczas uroczystości wręczenia statuetek, która odbyła się w Sali Ziemi na MTP. - Jesteśmy bardzo zmęczeni próbami upaństwowienia człowieka, a tak bardzo tęsknimy do uczłowieczenia państwa.

TEKST: Joanna Felińska
ZDJĘCIA: Archiwum organizatora

Nagrody Starosty Poznańskiego przyznawane są od 2014 roku w trzech kategoriach: przedsiębiorczości,  organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich. W pierwszej laureatem została spółka Apart z Suchego Lasu. Firma od lat mocno angażuje się w działalność odpowiedzialną społecznie, wspiera fundacje, kampanie, a także wydarzenia charytatywne.  – W imieniu Adama i Piotra Rączyńskich, założycieli firmy, bardzo dziękuję za uhonorowanie tak prestiżowym wyróżnieniem. To budujące, że owoce ciężkiej pracy, wykraczającej często poza ramy biznesowe, są dostrzegane i doceniane – powiedział Sebastian Bellitzay z Apartu.

W kategorii organizacje pozarządowe nagroda trafiła do Fundacji Mój Mount Everest z gminy Tarnowo Podgórne, aktywnie pomagającej rodzinom, dzieciom, młodzieży czy też kobietom w rozwiązywaniu problemów związanych z wykluczeniem społecznym. Wśród jej najważniejszych projektów znajdują się: „Young Power w Tarnowie Podgórnym”, „Z kobietami dla kobiet”, „Familijna gmina” czy „Mój Mount Everest”.  – To wyróżnienie traktuję jako poparcie dla naszych dotychczasowych działań. Dziękuję wszystkim, bez których niewiele byśmy zdziałali, dla których nasze projekty są ważne – stwierdziła prezes Fundacji, Marta Żak-Jędrzejewska.

Nagroda w kategorii inicjatywy obywatelskie trafiła do rąk Krystyny Semby, która swoje serce oddała Zespołowi Pieśni i Tańca Lusowiacy, jednej z wizytówek gminy Tarnowo Podgórne. Dzięki niej zespół sięga po najwyższe laury na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Laureatka jest także zaangażowana w życie społeczne regionu, wspiera osoby chore i mniej zaradne życiowo. Działała też w Powiatowej Społecznej Radzie do spraw Osób Niepełnosprawnych. – Żeby można było realizować swoje pomysły, trzeba trafić na odpowiednie środowisko. I ja na takie środowisko w gminie Tarnowo Podgórne i w powiecie poznańskim trafiłam. Miałam szczęście poznać ludzi, którzy – podobnie jak ja – mają wielki apetyt na życie i wzajemnie się inspirują – podkreśliła laureatka.

Galę Nagród Starosty Poznańskiego swoimi występami uświetnili Basia Szelągiewicz i Andrzej Piaseczny.