Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

New Hope – pomoc Mamom

Podziel się

Minął rok odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę. Destabilizacja w oczywisty sposób dotyczy również placówek medycznych. Odczuwają to także przyszłe matki, które spodziewają się dzieci. Brak stałego dostępu do prądu czy infrastruktury utrudniają codzienną hospitalizację i opiekę nad potrzebującymi tego kobietami. W rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę, Fundacja Taka Akcja rozpoczyna akcję społeczną połączoną z charytatywną zbiórką NEW HOPE.

Od lat wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie drastycznie spada. Dodatkowo warunki wojenne oraz stres podyktowany działaniami zbrojnymi, spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa dziś 30 proc. Niestety problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Pacjentki nie mogą w pełni korzystać z zaplecza medycznego, wiele z nich nie ma nawet jak dojechać do placówek.

Ludzie dobrej woli skupieni wokół Fundacji TAKA AKCJA Filipa Chajzera chcą to zmienić i ruszają z akcją społeczną, której celem jest zakup 3000 mobilnych urządzeń KTG Carebits. Realizując ten cel zadbamy o bezpieczeństwo ciąż od 12 000 do 36 000 ukraińskich kobiet każdego roku, które mogą korzystać z zakupionych sprzętów w domowych warunkach. Akcję wspierają ważne osobistości  i ludzie świata mediów. Patronat merytoryczny objęła m.in Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz Związek Ukraińców w Polsce.