Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowa klinika dla dzieci [GALERIA ZDJĘĆ]

07.11.2022 13:42:03

Podziel się

- Stało się to co najpierw 13 lat temu wydawało się prawie niemożliwe, potem niepewne, aż w sierpniu 2020 roku rozpoczęła się budowa, a 4 i 5 października tego roku odbyło się oficjalne otwarcie i uroczysta prezentacja nowego budynku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii pediatrycznej UM w Poznaniu – mówił profesor Jacek Wachowiak, kierownik kliniki.

ZDJĘCIA: Monika Ziętarska  

- Lista ludzi i instytucji, za którymi przecież też stoją ludzie, a którzy na wiele sposobów i w różnym zakresie wspierali trwające wiele lat działania zmierzające do budowy nowych oddziałów onkologicznych, jest bardzo długa. Do wszystkich, którzy wspierali te działania kieruję wyrazy największej wdzięczności i szacunku, także w imieniu dzieci leczonych w klinice, ich rodziców oraz lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników kliniki.

Budowa nowej Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej zakończyła się. Przestronne, jasne, funkcjonalne i zwyczajnie piękne pomieszczenia niewątpliwie przyczynią się do mniejszej traumy związanej z diagnozą i późniejszym wielomiesięcznym leczeniem onkologicznym. W nowej klinice rodzice będą mieli swoją przestrzeń w postaci wygodnego fotela przeznaczonego do spania, kuchni, szatni, łazienki, czy pralni. Do tej pory spali na materacach pod łóżkami swoich chorych pociech bez dostępu do strefy socjalnej.