Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowe Centrum Histeroskopii

09.01.2023 10:21:10

Podziel się

W Ginekologiczno-Położnicznym Szpitalu Klinicznym im. K. Marcinkowskiego przy ul. Polnej w Poznaniu uroczyście otwarto Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, którzy zgodnie w swoich wypowiedziach podkreślali, że wprowadzanie tego typu innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia jest kluczowe dla rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

ZDJĘCIA: Organizator

- To nowa jakość minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej, która stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym i pozwala skutecznie zminimalizować dolegliwości - mówił prof. Maciej Wilczak, Dyrektor Szpitala. - To wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla polskiej medycyny. Mamy bardzo znaczący ośrodek, który będzie stosował nowoczesną metodę diagnostyki i leczenia. Pozwoli też na to, żeby kształcić też innych lekarzy w Polsce. Tworzymy w Poznaniu  centrum kompetencji, które związane jest z zabiegami histeroskopii.

Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskało, jako pierwsze i jedyne w Polsce, Certyfikat Tontarra, potwierdzający pełnienie wyjątkowej i wiodącej roli w szkoleniach oraz edukacji dotyczącej zabiegów mini-histeroresektoskopii wykonywanych za pomocą Systemu GUBBINI w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu Pacjentki już po dwóch godzinach po zabiegu są wypisywane do domu.