Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowe inwestycje pną się w górę

08.06.2021 07:35:49

Podziel się

Koziegłowy, zwane sypialnią Poznania, usytuowane są na wzniesieniu, tuż za południową granicą miasta. Z najwyższego punktu rozpościera się widok na panoramę stolicy Wielkopolski, dolinę rzeki Warty oraz bujny drzewostan Puszczy Zielonka. Jak głosi legenda, nazwa miejscowości pochodzi od pagórków, które kształtem przypominają kozie głowy, bądź – jak głosi inna – od widoku głów pasących się na łąkach kóz. Bezpośrednie sąsiedztwo miasta i piękne usytuowanie terenu sprawiają, że od blisko 40 lat Koziegłowy prężnie się rozwijają i przyciągają nowych mieszkańców.

TEKST: IZABELA ZYS 
ZDJĘCIA: Archiwum

Najnowsza inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej im. 23 Lutego w Koziegłowach zlokalizowana będzie w najwyższym miejscu Koziegłów. Ze względu na takie położenie z mieszkań rozpościerać się będzie spektakularny widok na panoramę Poznania lub okolic Koziegłów. Przedmiotem inwestycji są trzy budynki mieszkalne wielorodzinne (Koziegłowy, ul. Topolowa 27 a, b i c). Każdy z nich składa się z 5-kondygnacyjnej części nadziemnej oraz podziemnej hali garażowej. Inwestycja będzie realizowana etapami. W pierwszej kolejności powstanie obiekt mieszkalny przy ul. Topolowej 27 C, którego realizacja już trwa, a jej zakończenie planowane jest na koniec przeszłego roku. Drugi etap obejmował będzie pozostałe dwa budynki – ul. Topolowa 27 A i Topolowa 27 B, a jego realizacja rozpocznie się po zakończeniu pierwszego etapu.

Zaprojektowano mieszkania o różnym metrażu, do których dostęp zapewni przestronna klatka schodowa umiejscowiona w centralnej części budynku. Na poziomie minus 1 przewidziano hale garażowe z miejscami parkingowymi obsługującymi poszczególne budynki, pomieszczenia gospodarcze, techniczne oraz komórki lokatorskie. Wszystkie pomieszczenia na poszczególnych kondygnacjach będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. W nadziemnej części znajdzie się jeden (27 A i C) lub dwa (27 B) węzły komunikacji pionowej w postaci klatki schodowej oraz windy.

FORMA ARCHITEKTONICZNA ORAZ UKŁAD PRZESTRZENNY

Obiekty mieszkalne zaprojektowano w konstrukcji mieszanej: tradycyjnej i szkieletowej z monolitycznymi ścianami nośnymi. Inwestycje 27 A i C będą przypominały formą prostopadłościan pięciokondygnacyjnej bryły zadaszonej płaskim dachem z wycofaniem dwóch najwyższych kondygnacji od strony południowej, które stworzą dla niektórych mieszkań przestronne tarasy. Budynek 27 B – również pięciokondygnacyjny z wycofaniem dwóch najwyższych kondygnacji tworzących tarasy, będzie przypominał kształtem literę L.

Niektóre mieszkania usytuowane na parterze będą miały wyłączny dostęp do zielonych ogródków. Inwestycję zaprojektowano w nowoczesnym stylu, z dbałością o estetyczny wygląd elewacji i wygodę mieszkańców.

Obiekt w swojej formie uzupełnia urbanistycznie kwartał zabudowy pod względem formy i wysokości wpisującej się w sąsiednią zabudowę. Elewacje rozplanowano w układzie poziomym z wyróżnieniem kolorystycznym niewielkich elementów pomiędzy oknami oraz osłoniętych balkonów, które podkreślają asymetryczny układ elewacji.

OTOCZENIE

Mieszkania powstają w dobrze skomunikowanej części Koziegłów, skąd jest łatwy dostęp do centrum Poznania (także komunikacją miejską), jak i terenów zielonych zlokalizowanych w Puszczy Zielonka. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje pełna infrastruktura placówek handlowych, szkoła, przedszkola, gimnazjum, przychodnie NFZ i lekarskie gabinety specjalistyczne, gminna pływalnia, komunikacja miejska i podmiejska. Okoliczne tereny rekreacyjne sprzyjają zarówno pieszym, jak i rowerowym wycieczkom. Różnorodność położenia lokali oraz funkcjonalny układ pomieszczeń pozwala na dogodny wybór wymarzonego mieszkania.

https://kozieglowy.com.pl/