Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowe możliwości dla małych i średnich firm

13.04.2021 11:26:45

Podziel się

10 marca 2021 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w COP Poznań zawarła porozumienie w sprawie współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i YouNick Technology Park, na terenie województw północno-zachodniej części Polski. – Dla Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. COP Poznań jest to ważny moment i jestem pełen nadziei na bardzo efektywną współpracę w kierunku wsparcia klientów małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze rozwojowym i innowacyjnym – powiedział Andrzej Rosiek, dyrektor ARP S.A. COP Poznań.

TEKST: Klaudyna Bogurska-Matys ZDJĘCIA: Piotr Jasieczek

ARP S.A. wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji. Odgrywa ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiego przemysłu.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zarówno ARP S.A., jak i KSSSE to podmioty gospodarcze o olbrzymim doświadczeniu w zarządzaniu terenami strefowymi oraz w pozyskiwaniu i obsłudze inwestorów. – Mam nadzieję, że połączenie potencjału gospodarczego obu spółek, nasze kompetencje i doświadczenie w tym zakresie, pozwolą wspólnie zrealizować projekty gospodarcze, które będą służyły rozwojowi gospodarczemu całego regionu północno-zachodniej części Polski. Zarówno profil działalności ARP S.A., jak i KSSSE obejmuje świadczenie kompleksowych usług dla inwestorów, w szczególności w obszarze szeroko rozumianego przemysłu, co wzmacnia stabilność rozwoju całej gospodarki – powiedział Andrzej Rosiek, dyrektor ARP S.A. COP Poznań.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce. Zasięgiem odziaływania obejmuje aż 3 województwa: lubuskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie, w tym miasto Poznań. Zwolnienia podatkowe udzielane przez KSSSE są obecnie największą dostępną ulgą finansową w Polsce. KSSSE oferuje również bogaty wybór w pełni przygotowanych terenów inwestycyjnych.

YouNick Technology Park

Rozpoczęcie współpracy z YouNick Technology Park daje niezwykłą szansę wykorzystania synergii wieloletniego doświadczenia i wiedzy w rozwoju potencjału innowacyjnego klientów MŚP z różnych branż i na różnym etapie ich rozwoju. Firmy te nastawione są na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań produktowych, jak i procesowych. – Tworzona właśnie płaszczyzna współpracy z YouNick Technology Park stanowi doskonałe miejsce rozwoju dla kreatywnych ludzi, nowatorskich pomysłów i inwestycji, łączy wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych oraz kompetencje w zakresie transferu wiedzy i rozwoju biznesu – dodał Andrzej Rosiek, dyrektor ARP S.A. COP Poznań.

YouNick Technology Park to pierwszy w Polsce prywatny park technologiczny dostarczający firmom technologicznym infrastrukturę dostosowaną do ich zmieniających się potrzeb: od biur, przez powierzchnie magazynowe, laboratoria, do stref produkcyjnych. Od 2012 roku pod parasolem marki YouNick Mint rozwijany jest również fundusz venture capital, który wspiera przedsięwzięcia z takich branż jak biotechnologia, rozwój leków, urządzeń medycznych, opieka zdrowotna, rozwiązania technologiczne dla biznesu, między innymi dla branży proptech oraz logistyki.