Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowy akademik na Morasku

02.02.2021 12:24:48

Podziel się

Na kampusie Morasko ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy domu studenckiego. Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii. Jego budowa potrwa prawie 2 lata, kosztować będzie ponad 53 mln złotych.

Wizualizacje: Biuro architektoniczne DEDECO Sp. z o.o „Warszawa”

Akademik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kampusie Morasko zbuduje firma ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. z Bydgoszczy. To właśnie ten wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę budynku domu studenckiego z częścią usługową oraz z wewnętrzną komunikacją, parkingiem i infrastrukturą techniczną (bez wyposażenia). Przypomnijmy, że projekt architektoniczny akademika, którego autorem jest biuro architektoniczne DEDECO Sp. z o.o „Warszawa” sp. k. z Warszawy, został wybrany w 2019 roku w drodze konkursu.

Dom studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstaną: stołówka, klub studencki, przedszkole, minimarket i siłownia. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne.