Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowy salon Volvo

01.04.2022 20:07:08

Podziel się

Firma Karlik, która posiada dwa salony Volvo w Poznaniu oraz showroom w Starym Browarze otwiera nowy salon na poznańskim Franowie. Jest to jeden z 29 autoryzowanych salonów szwedzkiej marki w Polsce świadczący pełen zakres usług sprzedaży i serwisu. Od 14 marca nowy salon będzie prowadził sprzedaż samochodów nowych oraz używanych. Usługi serwisowe dostępne będą wraz z początkiem kwietnia. W salonie przy poznańskiej Malcie dealer nadal będzie realizował sprzedaż samochodów używanych Volvo Selekt.

TEKST I ZDJĘCIA: VOLVO FIRMA KARLIK

20 lat temu Firma Karlik podpisała umowę z Volvo Auto Polska (dziś: Volvo Car Poland) i otworzyła pierwszą małą stację dealerską przy poznańskiej Malcie. Niedługo potem powstał bardzo nowoczesny salon, który na stałe wpisał się w krajobraz centrum Poznania. W 2010 roku powstał kolejny salon, w podpoznańskim Baranowie, który był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie skandynawską marką w Wielkopolsce. Od 2020 roku Firma Karlik zaprasza Klientów także do Showroomu Volvo w Starym Browarze, a od marca 2022 również do nowego salonu na Franowie.

Nowy obiekt o powierzchni 2986 metrów kwadratowych, mieszczący się przy ulicy Torowej 14 w Poznaniu, został zbudowany według najnowszych standardów marki. Jego elewację wykończono mlecznym szkłem, co zwłaszcza w nocy przywołuje na myśl barwę i fakturę lodu. Wnętrze tworzą betonowe konstrukcje ocieplone drewnem, szkłem oraz typowo skandynawskim, minimalistycznym wystrojem. W budynku znajdziemy przestrzeń na ekspozycję 10 samochodów nowych oraz 4 samochodów używanych z programu Volvo Selekt, przygotowano także dwa stanowiska, gdzie klienci będą odbierać nowe Volvo. Usługi serwisowe świadczone będą przy wykorzystaniu 14 stanowisk serwisowych, a hotel opon pomieści 350 kompletów. W nowym salonie klienci będą mogli skorzystać z 6 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. - Marka Volvo konsekwentnie zwiększa swoją sprzedaż każdego roku. Do utrzymania tego trendu niezbędne są inwestycje w nowe punkty sprzedaży. Teraz klienci zyskują jeszcze bardziej komfortowe warunki do zapoznania się z naszymi samochodami. Otwarcie nowego salonu zbiega się z wprowadzeniem na rynek nowego w pełni elektrycznego Volvo C40 Recharge oraz jubileuszem Firmy Karlik, z którą nasza marka jest związana już 20 lat. Obecnie jest to jeden z największych naszych dealerów w Polsce – mówi Emil Dembiński, prezes Volvo Car Poland.

Więcej informacji na temat nowego salonu Firmy Karlik: https://bit.ly/nowy_salon_Volvo_Poznań_Franowo