Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Od pomysłu do przemysłu

Podziel się

Do 9 czerwca w Galerii Yes można oglądać wystawę „Od pomysłu do przemysłu. Biżuteria PRL z kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”. Wernisaż wystawy odbył się 14 kwietnia. Za sprawą Galerii YES oraz Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk na wystawie znalazło się ponad 200 obiektów złotniczych, których powstanie datuje się na lata 1945-1989.

ZDJĘCIA: Olga Kucel

Wszystkie prezentowane prace pochodzą z prywatnej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, budowanej i rozwijanej w Poznaniu. Kuratorem wystawy jest dr Michał Myśliński z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, który biżuterii, szczególnie tej spółdzielczej, poświęcił niejedną publikację. W gablotach Galerii YES zobaczyć można zarówno biżuterię, jak i srebrną galanterię wytwórni takich, jak m.in. ORNO, Rytosztuka, Metaloplastyka, Imago Artis czy Juwelia. Projektowi towarzyszy ponadto bogato ilustrowany katalog z fotografiami Alicji Iwańskiej.