Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Ogrzewanie tylnej szyby!

03.12.2021 14:38:40

Podziel się

Zima w Polsce od lat jest kapryśna. Znaczy to tyle, że w końcu na pewno się pojawi, ale nikt dokładnie nie wie, kiedy zaobserwujemy jej pogodowe symptomy. Przyjmując jednak za pewnik, że w grudniu rozpoczyna się zarówno w wersji kalendarzowej, jak i astronomicznej, możemy przypuszczać, że do końca marca będzie trwać. W związku z tym fryzura jaką proponujemy na nadchodzący sezon, to powrót do strzyżenia i uczesania sprzed lat. Jest to właśnie fryzura idealnie nadająca się na zimowe niskie temperatury.

TEKST: ADAM SZULC & JAMA
ZDJĘCIA: MACIEJ BOGACZYK, NIKODEM SZULC

„Krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie” – jak śpiewał Kazik Staszewski w kultowych „12 groszach”. Niezapomniany, choć przez lata pogardzany, mullet wraca do łask i coraz bardziej rozpycha się wśród nowoczesnych męskich fryzur. Nazywany czeskim piłkarzem, enerdowskim skoczkiem, płetwą, firaną, dywanem czy tytułowym ogrzewaniem tylnej szyby z powodu długich włosów rzuconych na kark, jest pokłosiem mody na długie włosy w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Te dorosłe już dzieci kwiaty w swym zawodowo-rodzinnym życiu nie chciały rezygnować z dawnych upodobań, ale musiały jakoś dostosować się do codziennych realiów. Stąd pomysł na zostawienie długich włosów z tyłu i podcinanie reszty na przeróżne sposoby. Bo najważniejszą cechą fryzury zwanej mullet, jest dłuższy lub przedłużony tył włosów pozwalający zachodzić im na kark.

Jak wiemy, historia lubi się powtarzać, choć nigdy nie wraca tak samo. Tak jest i w przypadku tej propozycji. Dywan może sobie powiewać, ale to co wykonamy na górze głowy, to już jest uzależnione od fantazji strzygącego i – jeśli mogę tak się wyrazić – nosiciela fryzury.

Zima to również czas Świąt Bożego Narodzenia. Nie zdziwi mnie więc, jak spod gwiazdorowej czapki w trakcie powigilijnego obdarowywania gawiedzi, wysuną się kosmyki służące ocieplaniu świętego karczycha. Przecież przemieszczanie się od domu do domu reniferowym zaprzęgiem naraża na lodowate wietrzysko. Wiemy wszyscy, że zimą po karku wieje, zatem mullet ochroni przed mroźnym podmuchem.

Zima trzyma, a mullet przetrzyma!

FRYZURY:
Adam Szulc
Joanna Kaczmarek
Nikodem Szulc

MODELE:
Patryk Piłasiewicz
Dariusz Urbaniak
Maciej Jaskólski
Adam Szulc jr
Kajetan Przewojski
Marceli Cichocki

Przeczytaj w e-wydaniu: